Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoměny ve výprodeji: Cardano (ADA) sedí na 1 dolaru

Inflace stoupá, máme drahou energii a vyhlídky na světových finančních trzích jsou nejisté. A rizikový je také pohled na kryptotrhy a jejich možný vývoj v příštích měsících a letech. Mezitim se i ty největší kryptoměny propadají o desítky procent ze svých maxim. V první desítce je takových coinů hned několik a patří k nim také Cardano.

Disclaimer
KryptoHodler se zaměřuje na informativní, vzdělávací a zpravodajský obsah z kryptosvěta. Neprodáváme žádné analýzy a nenabízíme finanční poradenství. Investice v kryptosvětě představují zvýšenou míru rizika, proto doporučujeme vždy provést vlastní průzkum.

Kryptoměny ve výprodeji: Cardano

Kryptotrh je pověstný svou extrémní volatilitou a prudké výkyvy jsou zde na pořadu dne v jednom kuse. Bitcoin ovlivňuje cenu všech altcoinů a když roste, může se řadě z nich velmi dobře dařit, pokud ale zájem ochladně, dochází k výplachům. Na tomto místě investoři přivykli překotným růstům, ale i strmým propadům o více než 50 % a kryptoměny se ocitají ve výprodeji.

Cardano je kryptoměna, která se nad jeden dolar probojovala zhruba před rokem. Svým silným růstem ADA zastínila většinu ostatních kryptoměn, když se její cena drala nahoru díky upgradům Mary a Alonzo. Již od updatu Shelley z poloviny léta 2020 hodleři stakují ADA, přičemž specifikem stakingu Cardana je neomezená likvidita delegovaných coinů, které uživatelé kdykoli přesouvají zcela bez omezení či zamykacích period.

Ačkoli je Cardano podobně jako třeba Ethereum smart kontrakt platforma, bylo dlouho trnem v očích kritiků za to, že na něm nic neběželo. Kýžené změny se uživatelé dočkali až po dlouho očekávaném spuštění chytrých smluv. 13. 9. 2021 ADA vstoupila do nové budoucnosti po hard forku Alonzo. Cena trhala rekordy a od února do září se ztrojnásobila. Přesně ve chvíli, kdy to nemohlo být lepší, přišel propad.

Spekulanti zuřivě vybírali zisky těsně před i během spuštění chytrých smluv a Cardano se začalo neúprosně propadat. Ze svého ATH na cenně cca 3 USD vyklesalo prakticky na jeden zátah až zpět na 1 dolar. Jedná se o bod poslední záchrany před možnou katastrofou a pravděpodobným propadem na 40 centů či dokonce níže.

Karty jsou rozdány a ve hře je několik proměnných. V první řadě Bitcoin, který stále hrozí dalšími propady, pokud by se chtěl podívat (z 37k $) na okatý support okolo 30 tisíc dolarů, nebo ho dokonce prorazit dolů. Cardano má navíc vážné problémy se škálovatelností a jemně řečeno v současnosti nepatří zrovna k těm nejrychlejším, co se týče transakcí.

Blockchain je po spuštění decentralizované burzy Sundaeswap přetížený a problematické nejsou jen samotné obchody na burze, ale i každá běžná transakce. Vývojáři nyní veškerou svou pozornost věnují škálovatelnosti Cardana a uživatelé tak doufají, že se jim podaří problémy vyřešt. Do té doby bude síť Cardana narážet na své limity.

ADA prodělala prudký pád, který dosahuje asi 66 % ze svých historických maxim a v době přípravy článku se obchoduje jen lehce nad jedním dolarem. Tato kryptoměna zažila 5 měsíců neustálých propadů a krve, ale pokud věříte, že vyřeší své problémy, začne těžit ze smart kontraktů a dostane se zase nahoru, můžete ji nyní získat ve výprodeji.

 

Cardano: Spuštění burzy SundaeSwap; Airdrop pro hodlery; Pavia metaverse

Visa: Více než 100 milionů prodejců přijímá Bitcoin a kryptoměny po celém světě

Důležitý Precedens na spadnutí! IRS nesmí danit staking odměny před jejich prodejem

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *