HDP USA rostlo nejvíc za 37 let; BTC pomáhá v Kanadě; Svatba v metaverse: Zprávy týdne

metaverse, neon, světla,

Pondělní pohled na kryptotrh je příjemný. Po dlouhém odbdobí propadů dnes zažíváme růst a BTC se vrátlil na 43 700 $. Mezitím, co trpělivě čekáte na vývoj v dalších měsících a letech, hodlerský web i dnes vydává pravidelné pondělní Zprávy týdne. Tentokrát jsou aktuality velmi různorodé a pro někoho může být překvapením, že ekonomika USA za loňský rok v době koronaviru vykázala enormí růst.

HDP USA rostlo nejvíc za 37 let

Největší ekonomika světa je od roku 2020 jako na houpačce. Hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států se v důsledku pandemie covid-19 nejprve v roce 2020 průdce propadl. Pokles dosáhl -3,4 %, což je největší pokles za posledních 74 let.

Minulý rok byl pravým opakem. Došlo k výraznému obratu ve výkonnosti HDP, který se v roce 2021 meziročně zvýšil o 5,7 %, dle dat ministerstva obchodu Spojených států. Jedná se o největší roční nárůst za posledních 37 let.

Znepokojivé může být, že vzhledem k masivním prorůstovým zásahům vlády a Fedu nejde o zcela přirozený růst. Tyto opatření teď končí kvůli vysoké inflaci, což zvyšuje volatilitu na kapiálových trzích.

Zdroj: Washingtonpost.com

TIP: Všechny bitcoiny na světě by zaplatily pouze 2,33 % státního dluhu USA

BTC pomáhá v Kanadě

V Kanadě dochází k masivním protestům. Zatímco se řidiči kamionů seřadili do nejdelší kolony na světě, aby vyjádřili nesouhlas s počínámím váldy, někoho napdalo uspořádat sbírku na jejich podporu.

V kampani se vybralo celkem více než 9 milionů dolarů. GoFundMe na stránkách však uvedl prohlášení o vyloučení odpovědnosti, které znělo:

„Tato fundraisingová akce je v současné době pozastavena a přezkoumávána, aby bylo zajištěno, že je v souladu s našimi podmínkami služby a platnými zákony a předpisy.

Následoval pro mnohé šok, protože GoFundMe oznámil, že vybraných 9 milionů dolarů kampani Freedom Convoy 2022 jednoduše nepředá. A to z politických důvodů, přičemž tvrdí, že „pokojná demonstrace se nyní stala okupací.“ Dárci mohou buď do 19. 2. požádat o vrácení částky, nebo jejich peníze budou zaslány na charitu dle výběru GoFundMe.

V reakci na to se pořadatelé sbírky rozhodli přejít na Bitcoin. Svobodné internetové peníze nepodléhají politické cenzuře a po zaslání do peněženek pořadatelů sbírky je nelze zadržet. Bitcoin tak v Kanadě plní svou roli jako nestranný nástroj pro pro svobodné necenzurovatelné platby bez potřeby důvěry v třetí strany (zprostředkovatele).

Advertisement

V době přípravy těchto zpráv se již vybralo 888 mil. satoshi (8,88 BTC), přičemž cílem je vybrat 1 mld. sat.

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2022]

Svatba v metaverse

Ryan a Candice si pronajali “svatební sál“ v metaverse světě Decentralandu. Zakladatelka skupiny Rose Law Group, od které si sál pronajali, Jordan Rose uvedla, že šlo o historicky první stavbu, která se konala v jakémkoli metaverse založeném na blockchainu. Dodala:

,,Jelikož metaverse je stále v plenkách, vytvořil jsme právní paradigma pro právní uznání manželství.”

Neobvyklé svatby jsou u mnoha párů velmi oblíbené a mnozí si přejí, aby jejich svatba byla výjimečná. Pod pokličkou svatby na metaverse se skrývá meta-marriage framework. Tento rámec zahrnuje předmanželské dohody, identifikaci virtuálních identit a záznam na blockchainu. V rámci svatby vznikla jakási tokenizovaná virtuální identita tohoto páru, která byla vymintována jako NFT.

 

Kryptoměny ve výprodeji: Cardano (ADA) sedí na 1 dolaru

Australský miliardář žaluje Facebook (Meta) kvůli falešným krypto reklamám

Důležitý Precedens na spadnutí! IRS nesmí danit staking odměny před jejich prodejem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.