V USA neexistuje právní rámec kryptoměn, uvedl předseda CFTC na zemědělském výboru

Vlajka, USA, kandidát, regulace, krypto

Regulátorům ve Spojených státech chybí pohopení a právní uchopení kryptoměn. Co může být větší ironií a současně potvrzením předchozí premisy, než fakt, že předseda komise pro obchodování s komoditami Rostin Behnam tento problém řešil na Výboru Senátu pro zemědělství, výživu a lesnictví?

Čtete dobře, Behnam si na zemědělském výboru posteskl, že pravomoc komise (CFTC) je omezená a neexistuje žádný regulační orgán, ať už státní nebo federální, s dostatečným přehledem o obchodování s komoditami digitálních aktiv. Předseda CFTC popsal aktuální stav jako spleť regulačních a vynucovacích pravomocí napříč mnoha vládními agenturami, čímž zřejmě naráží především na SEC. 

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2022]

Většina akcí agentury přijatých za posledních sedm let se pak navíc „do značné míry spoléhala na tipy a informátory.“ Behnam, který sloužil jako úřadující předseda CFTC od ledna 2021, než byl minulý měsíc potvrzen Senátem, dále uvedl:

„Máme řadu burzovně obchodovaných derivátů na krypto aktiva na několika registrovaných burzách CFTC, ale viditelnost podkladového trhu je nanejvýš omezená. V podstatě se jedná o neregulovaný trh.[..] Je toho tolik, co nemůžeme vidět kvůli této omezené autoritě.

Advertisement

Nemáme žádný z těchto velmi pokročilých nástrojů pro monitorování trhů, takže nám to poskytuje velmi, velmi úzkou čočku do toho, co se na trhu skutečně děje. To je důvod, proč si myslím, že když uvažujete o větší regulační pravomoci pro CFTC, uvedení tohoto trhu na světlo, abych tak řekl s větší transparentností, nám pouze umožní vidět, co se děje pod kapotou”

 

Americká vláda zabavila BTC za 3,6 mld. USD z hacku Bitfinex a obvinila dva lidi

Osobnosti kryptosvěta: Kdo je Andreas Antonopoulos

HDP USA rostlo nejvíc za 37 let; BTC pomáhá v Kanadě; Svatba v metaverse: Zprávy týdne

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.