Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ruská vláda a centrální banka se dohodly: Bitcoin je měna

Ruská vláda a centrální banka nyní, po společné dohodě, pracují na návrhu zákona, který může být zásadní pro Bitcoin a kryptoměny.

V případě schválení bude ruské právo kryptoměny definovat jako „analogii měn.“ Nebude na něj tedy nahlížet jako na digitální finanční aktiva, či dokonce zboží, jako je tomu jinde. Zákon se přitom očekává již 18. února a mohl by mít velký dopad na kryptoměny a jejich používání v Rusku.

Ačkoli stále není jasné, co bude toto rozhodnutí znamenat pro podniky a občany v zemi, podle dostupných informací se budou transakce muset identifikovat. Kryptoměny by v rámci legálního průmyslu fungovaly pouze tehdy, pokud by měly úplnou identifikaci. Bitcoin je přitom geniální a potřebný i proto, že umožňuje transakce bez potřeby důvěry třetí strany.

TIP: Putin je proti plánům ruské centrální banky na zákaz kryptoměn

Bitcoinové transakce a držení kryptoměny v Ruské federaci údajně musí proběhnout prostřednictvím „organizátora směny digitálních měn.“ To je banka nebo licencovaná burza typu peer-to-peer.

Zpráva také zdůrazňuje, že by musely být “deklarovány” transakce s kryptoměnami ve výši více než 600 000 rublů (zhruba 8 000 USD); jinak by to mohlo být považováno za trestný čin. Celá věc je v zásadě plná nejasností a rozporů. Zatímco Rusko může regulovat Bitcoin jako obdobu měny, těm, kteří nelegálně přijímají kryptoměny jako platbu, budou uděleny pokuty.

Co vám nikdo neřekne o Bitcoinu 3: Investiční rady neexistují a jsou prý zbytečné

Osobnosti kryptosvěta: Kdo je Andreas Antonopoulos

HDP USA rostlo nejvíc za 37 let; BTC pomáhá v Kanadě; Svatba v metaverse: Zprávy týdne

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *