Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Hashrate BTC na ATH; Coinbase ovlivní volby; McDonald’s McMetaverse: Zprávy týdne

I dnes jsou tu pravidelné pondělní Zprávy týdne na hodlerském webu. Bitcoin se usadil na 42 tisících dolarů za minci a zatímco cena zůstává zatím klidná, v kryptosvětě se toho opět hodně událo.

Hashrate BTC je zase na ATH

Cena Bitcoinu je od svého ATH okolo 69 000 USD daleko, nicméně hashrate sítě opět hledá nová maxima. O víkendu vytvořila tato metrika svá nová historická maxima na úrovni 248,11 milionů TH/s.

Zajímavostí je, že z 11. na 12. února míra hashrate prudce poskočila o 31,69 % ze 188,40 EH/s na 248,11 EH/s. Za poslední rok se pak jedná o nárůst o 54,33 %. Společný výkon všech těžařů těžících Bitcoin vypovídá nejen o vysokém zájmu těžařů, ale také o zabezpečení bitcoinové sítě a odolnosti proti útokům.

Zdroj: Cointelegraph; YCharts

Coinbase ovlivní volby v USA

Kryptoburza Coinbase podala žádost u Federální volební komise o politický akční výbor před volbami v roce 2022 ve Spojených státech. Ředitelka Coinbase Alesia Haas a šéfka politiky USA Kara Calvert zaregistrovaly Coinbase Innovation PAC.

Jde o lobbistický výbor, jehož úlohou zřejmě bude podorovat kandidáty přátelské ke kryptoměnám. Burza zaregistrovala svůj první PAC již v červenci 2018, nicméně následující rok jej uzavřela jako neúspěšný. Přesto Coinbase údajně vynaložila 1,5 milionu dolarů za lobbování jen v roce 2021, a to pravděpodobně kvůli obavám z možného dopadu zákonodárců proti kryptoměnám

„Věříme, že potenciál obou stran je jasný a máme v úmyslu podporovat zákonodárce v oblasti kryptoforwardů, kteří se připojují k našemu poslání prosazovat ekonomickou svobodu pro všechny Američany,“ uvedl mluvčí Coinbase.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

McDonald’s oznamuje McMetaverse

McDonald’s se připravuje na vstup do metaverse. Ikonický řetezec fast foodů si podal přihlášku k celkem 10 ochrannýcm známkám, včetně plánů na „virtuální restauraci se skutečným a virtuálním zbožím“ a „provozování virtuální restaurace s donáškou domů.“

Na základě toho bude řetězec vytvářet nezaměnitelné tokeny (NFT) a nabízet zábavní obsah a služby. To zahrnuje pořádání virtuálních a skutečných online koncertů a dalších virtuálních akcí.

McDonald’s tak následuje další velké hráče se zájmem o toto odvětví. Jmenovitě např. Disney v lednu získal patent na „simulátor virtuálního světa v reálném světě“ jako součást svých Metaverse plánů.

 

V USA neexistuje právní rámec kryptoměn, uvedl předseda CFTC na zemědělském výboru

Americká vláda zabavila BTC za 3,6 mld. USD z hacku Bitfinex a obvinila dva lidi

Ruská vláda a centrální banka se dohodly: Bitcoin je měna

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *