Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Ethereum: Průměrné poplatky klesly na 15 USD! Jaká je aktuální inflace?

Uživatelé Etherea mají nyní nejlevnější průměrné poplatky od září minulého roku. Klesl také počet transakcí.

Ethereum poplatky klesají

ETH bylo v poslední době často terčem kritiky pro své neúnosně vysoké poplatky. V roce 2021 se průměrné poplatky na Ethereové síti opakovaně dostávaly na 50, 60 či dokonce krátce na 70 dolarů (ATH z května 2021). Podle dat z bitinfocharts.com však s poklesem ceny nyní průměrné poplatky klesají na nejnižší hodnoty od 25. 9. minulého roku. Aktuální průměrný poplatek na Ethereu vyjde uživatele na 15,94 USD.

Když si navíc vyberete čas kdy západ spí, můžete své ethery, erc-20 či NFT tokeny přesouvat s průměrným poplatkem pod 5 dolarů, jak ilustruje obrázek níže.

Zdroj: txstreet.com

Vysoké ethereové poplatky mají z pohledu uživatele kromě čekání na jejich pokles i několik dalších možných řešení. Můžete se rozhodnout využívat k transakcím, DeFi aktivitě, hraní blockchainových her a dalším možnostem kryptosvěta síť jiné kryptoměny, jako je Cosmos, Solana, Terra, Avalanche, Polkadot, Cardano, BSC a další.

Nabízí se také druhá možnost v podobě transakcí na druhé vrstvě, jako je Optimism, Arbitrum, ZKSync, Polygon, atd. Níže vidíte, kolik aktuálně v době přípravy článku (15. 2. 2022 v ranních hodinách) můžete teoreticky ušetřit.

l2fees.info

Cena Etherea obvykle roste se zájmem uživatelů a příllivem nováčků, což odpovídá zvýšenému počtu transakcí v síti. Následující dva grafy zobrazují, jak moc za poslední rok (3 roky) počet transakcí a průměrná výše poplatků klesaly.

Průměrné ethereové poplatky za poslední rok

 

Množství ethereových transakcí za poslední 3 roky

Z grafů je na první pohled patrné, že současný pokles poplatků za posledních pár měsíců je rozhodně znatelný. Nicméně, ve svém historickém kontextu není nijak závratný. Jak se však projevil na inflaci Etherea?

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Jaká je aktuální inflace Etherea

Od implementace aktualizace EIP 1559 z 5. srpna 2021 dochází k pálení poplatků, což činí ETH méně inflačním a teoreticky může převrátit ETH na deflační kryptoměnu. S poklesem poplatků inflace Etherea o něco stoupla, ale i tak je dopad pálení poplatků na růstoucí množství jednotek ETH zásadní.

Za poslední měsíc bylo dle Watchtheburn.com spáleno cca 316 tisíc ETH, což ve stejném období zredukovalo inflaci o 77,52 %. Za poslední týden se však pokles popaltků projevil tím, že došlo k redukci inflace “jen” o 49,12 procent.

Pokud vás zajímá, kolik tedy v součtu činil růst počtu jednotek ETH v oběhu, je to za poslední rok dle ycharts.com 3,07 %. K porovnání můžeme použít Bitcoin, který má při aktuální odměně za vytěžený blok ve výši 6,25 BTC inflaci na úrovni 1,75 % a do budoucna víme, že bude klesat.

 

Ruská vláda a centrální banka se dohodly: Bitcoin je měna

Ruská vláda a centrální banka se dohodly: Bitcoin je měna

Ruská vláda a centrální banka se dohodly: Bitcoin je měna

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *