Sobota, 2 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Stablecoiny regulované a pojištěné jako fiat vklady? Návrh míří do kongresu USA

Josh Gottheimer představil zákon, podle kterého by stablecoiny získaly přívětivou a smysluplnou regulaci v USA.

USA projedná rozumnou regulaci stablecoinů

Člen výboru pro finanční služby Sněmovny reprezentantů a zástupce státu New Jersey Josh Gottheimer v úterý předložil k projednání návrh zákona Stablecoin Innovation and Protection Act of 2022. V případě schválení americkým kongresem by „kvalifikované stablecoiny“ nebyly cennými papíry ani komoditami podle amerického práva.

V případě nebankovních emitentů by právní předpis vyžadoval, aby Federální korporace pro pojištění vkladů (FDIC) zřídila Kvalifikovaný fond pro pojištění stablecoinů. Ten by držitelům kvalifikovaných stablecoinů umožnil kdykoli své tokeny na požádání vyměnit za americké dolary.

Úřad pro kontrolu měny by získal pravomoc určovat standardy a požadavky na emitenty stablecoinů. Stablecoiny, které by požadavkům nevyhověly, ale i ostatní kryptoměny by nadále spadaly do pravomocí SEC, CFTC a dalších regulačních úřadů. Je více než pravděpodobné, že součástí požadavků by bylo 100% podložení stablecoinů americkými dolary.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

„Rozšíření kryptoměn nabízí obrovskou potenciální hodnotu pro naši ekonomiku. Aby však kryptoměny mohly růst a vzkvétat zde ve Spojených státech, a nikoliv v zámoří, musíme trhu poskytnout větší směr a jistotu, které pomohou podpořit inovace a ochránit spotřebitele,“

uvedl k nívrhu Gottheimer a dodal:

„Neměli bychom potlačovat inovace na trhu s kryptoměnami. Měli bychom zajistit řádné záruky a zajistit, aby naše země byla vedoucí silou v oblasti finančních technologií.“

Kryptoprůmysl tomuto návrhu zatleskal, v čele s Blockchain Association a Digital Chamber of Commerce. Teana Baker Taylor z Digitální obchodní komory vyzdvihla, že vyrovnává podmínky mezi emitenty a posouvá Spojené státy směrem k jasnějšímu regulačnímu rámci digitálních aktiv.

Stablecoiny jsou hojně využívané na centralizovaných i decentrqlizovaných kryptoburzách a v DeFi. Pokud uživatelé dostanou jistotu, že jsou skutečně podložené 1:1 a bezpečné, výrazně se tím zvýší legitimita celého odvětví kryptoměnových trhů a ochrana investorů.

Možnost směny stablecoinu za dolary může navíc obyvatelům USA dát další možnost, jak vystoupit z kryptoměn bez použití centralizovaných kryptoburz. Pokud zákon projde, budeme sledovat, jaké případné možnosti mohou získat uživatelé z Česka, Slovenska a dalších zemí mimo USA.

 

Reklama Coinbase na SuperBowlu byla tak úspěšná, že kryptoburze spadl web

Co vám nikdo neřekne o Bitcoinu 3: Investiční rady neexistují a jsou prý zbytečné

Co vám nikdo neřekne o Bitcoinu 3: Investiční rady neexistují a jsou prý zbytečné

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *