Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Obavy z invaze Ruska a propadající BTC; SEC pod tlakem na ETF; Fiat „going to zero:” Zprávy týdne

Americký prezident Joe Biden šíří strach z ruské invaze v Evropě, zatímco ruská strana plány na útok odmítá. I dnes jsou tu pravidelné Zprávy týdne na českém hodlerském webu a tentokrát na vážnou notu.

Obavy z invaze Ruska a propadající BTC

Cena hlavní kryptoměny byla do čtvrtka v zelených číslech, ale poté se propadla z cca 44 500 $ až na 38 tisíc dolarů. Pokles ceny v rámci týdne vrcholil o víkendu, kdy se Bitcoin opět propadl a vzal s sebou také altcoiny. Mnozí analytici věří, že za propadem tentokrát nestojí žádné patterny v grafech, ale obavy z invaze Ruska na Ukrajině.

KryptoHodler není politický web a dělá nám vrásky na čele jak vážnost situace, tak částečně i fakt, že musíme v souvislosti s kryptotrhy informovat o těchto věcech. Potenciální konflikt v Evropě děsí také investory, od akcíí až po kryptoměny.

USA, v čele s Joe Bidenem, a některé další státy tvrdí, že Rusko je připraveno zahájit invazi. Geopolitické obavy a hrozba války na Ukrajině zatím přetrvávají, ačkoli se Bidenem dříve avizované domnělé termíny ruské invaze ukázaly naštěstí mylné.

Zatímco se Evropané obávají konfliktu, hlavním soupeřem Ruska se zdají být Spojené státy v rámci pokračující studené války. Na čtvrtek je plánován summit, který potvrdil Putin i Bílý dům. Zatímco západ bude chtít ústup ruské armády ze svých hranic s Ukrajinou, Rusko požaduje, aby se Nato nerozšiřovalo, vzdalo se všech vojenských aktivit ve východní Evropě, na jižním Kavkaze a ve střední Asii a odmítá rozmisťování vojáků a zbraní v zemích východního křídla NATO, tedy včetně Česka.

„Jsme vždy připraveni na diplomacii. Jsme také připraveni pohotově uplatnit sankce a další přísné postihy v případě, že si Rusko místo toho vybere válku,“ uvedla v prohlášení tisková mluvčí Bílého domu Jen Psakiová. „V současnosti se zdá, že Rusko pokračuje v přípravách na brzký plnohodnotný útok na Ukrajinu,“ dodala mluvčí.

Prezident České republiky Zeman situaci komentoval slovy:

„..Rusové nejsou blázni, aby se pouštěli do operace, která jim přinese více škody než užitku. Pokud jde o americké tajné služby, je to jejich třetí blamáž. První byla v Iráku, kde se nenašly zbraně hromadného ničení. Druhá byla v Afghánistánu, když tvrdili, že Tálibán nikdy nedobude Kábul. No, a třetí je teď.”

SEC neustupuje ani pod tlakem na ETF

Americká Komise pro cenné papíry a burzy reagovala na dopis zákonodárců, kteří označili odmítání schválení bitcoinových fondů obchodovaných na burze (ETF) za „nepřijatelné.“ V úterním dopise předseda SEC Gensler po více než třech měsících odpověděl zástupci Minnesoty Tomu Emmerovi a Darrenovi Sota.

Politici v listopadu uvedli, že neschválení spotového ETF na BTC v USA nedává smysl, přičemž Soto označil kryptoměny za „hnací motor ekonomického růstu.“ Gensler nyní zopakoval svůj postoj, že je technologicky neutrální, nicméně dodal, že bude „pečlivě zvažovat“ obavy, které zákonodárci vznesli v listopadu.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Fiat „going to zero”

Pozoruhodné jsou nejnovější výroky pravé ruky Warrena Buffeta a místopředsedy Berkshire Hathaway. 98letý Charlie Munger vyslovil hypotézu, že fiat měny v příštích sto letech „půjdou k nule.“

„Mnoho inteligentních investorů chápe velmi dobře problém, ale neví, že jsme navrhli řešení v podobě Bitcoinu,“ komentoval Mungerův výrok Michael Saylor z MicroStrategy – společnosti překotně investující so BTC.

Miliardář však tento názor na hlavní kryptoměnu nesdílí. Munger, který již dříve Bitcoin kritizoval, současně řekl, že krypto je „jako nějaká pohlavní nemoc“ a byl by nejradši, kdyby to v USA zakázali.

 

Biden příští týden vydá výkonný příkaz ke kryptoměnám a CBDC

Keep Your Coins: 6 let připravovaný zákon na ochranu kryptohodlerů představil Warren Davidson

Teplo z těžby BTC vytápí skleníky v Nizozemsku a suší dřevo v Norsku

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *