BSC Chain končí! Kryptoburza Binance představila BNB Chain

BNB Chain

Binance na svém blogu v úterý představila BNB Chain. Celkově proběhly poměrně velké změny, které se týkají BNB coinu a dvou chainů včetně Binance Smart Chain (BSC).

BNB Chain

Binance Chain a Binance Smart Chain ve své původní podobě končí. Oba se nyní slučují pod jediným chainem, který ponese název BNB. K tomuto kroku Binance přikročila ve snaze podpořit nezávislost a masové přijetí své kryptoměny BNB.

Jak si můžete všimnout na CMC a dalších sledovacích portálech pro kryptomarket, BNB již není uváděn pod názvem Binance Coin, ale jen BNB. Binance k tomu uvedla, že BNB (dříve známý jako Binance Coin) znamená „Build and Build.”  Ke změnám dále uvádí:

V roce 2017 se zrodily Binance a BNB. O tři roky později byl světu představen Binance Smart Chain (BSC). Jak Binance rostla a sílila, rostl i Binance Smart Chain. BSC se zrodilo včas pro revoluci DeFi, protože veřejnost projevila zvýšený zájem o alternativní finanční řešení a případy použití založené na blockchainu. Dnes jsou Binance i BSC propojeny BNB.[..]

BNB je víc než jen Binance. BNB má svůj vlastní živý, dýchající ekosystém spolu s BSC. Vize je taková, že jednou bude BNB vlastnit každý, a proto je potřeba ho osvobodit. Aby BNB dosáhlo svého skutečného potenciálu, musí Binance a BSC vyplout na různých kurzech. Ode dneška se Binance Chain a Binance Smart Chain (BSC) stávají BNB Chainem.

Burza dále slibuje, že nově vzniklý chain bude mimo jiné decentralizovaný, otevřený, multi-chain a větší než Binance. Technicky pak oba původní chainy nekončí a není třeba nic převádět přes nějaký bridge a podobně, ale dochází k jejich rebrandingu, přičemž chain BNB se nyní skládá z:

BNB Beacon Chain (dříve Binance Chain) – BNB Chain Governance (staking, hlasování) a

BNB Smart Chain (BSC)

Advertisement
(dříve Binance Smart Chain) – kompatibilní s EVM, konsensuální vrstva s rozbočovači pro multi-chains.

TIP: Návod Binance: Jak obchodovat na největší altcoinové burze? Registrace, poplatky a vše podstatné [2021]

Další zajímavostí je, že Binance zavádí nový termín MetaFi:

BNB Chain bude také zahrnovat rozsáhlé aplikace, včetně GameFi, SocialFi a Metaverse.[..] MetaFi je směsí dvou slov – „Meta“ pro meta ekosystém a „Fi“ pro DeFi. MetaFi je koncept, který kombinuje všechny různé typy projektů, jako je Metaverse, DeFi, GameFi, SocialFi, Web3 a NFT, a sdružuje je pod jednu střechu – MetaFi.

To je možné díky metadatům, která definují vlastnictví aktiv. MetaFi umožní sloučení široké škály funkcí blockchainu do jednoho meta ekosystému a bude interoperabilní díky definovaným standardům metadat používaným napříč různými platformami a blockchainy.

Jak stakovat a vydělávat na burze Binance – platforma Earn

Návod Binance: Jak obchodovat na největší altcoinové burze? Registrace, poplatky a vše podstatné [2021]

Keep Your Coins: 6 let připravovaný zákon na ochranu kryptohodlerů představil Warren Davidson

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.