Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

3 býčí (nejen on-chain) metriky pro Bitcoin

Zatímco vám tradeři říkají, abyste zrušili investiční HODL pozice a šli si s nima raději hrát na burze, další těžkosti přináší těžké geopolitické a ekonomické časy. Tyto 3 metriky vám snad zlepší náladu.

3 bullish metriky na BTC

Počet adres pro tvrdou akumulaci

Toto je zajímavá on-chain metrika, kterou jsme na hodlerském webu často neměli. Ukazuje počet bitcoinových adres (peněženek), které nikdy neprodaly žádné BTC.

Jak můžete vidět výše, počet těchto adres od začátku roku raketově vzrostl. Z přibližně 540 tisíc se počet neprodávajících adres vyhoupnul na hodně přes 600 tisíc. I přes kolísající a klesající cenu si investoři své bitcoiny schovávají a hromadí.

Jak o víkendu upozornil analytik William Clemente, také velryby nadále hromadí BTC. 

Zdroj: William Clemente

TIP: Internet blockchainů: Co je Cosmos (ATOM)

83denní vzestupný trend

Možná se vám to nezdá, ale Bitcoin už 83 dní roste.

Jak upozornil analytik Matthew Hyland: „Ke korekci z 69 000 $ na 33 000 $ došlo během 75 dnů (10. listopadu až 24. ledna). Od minima ve výši 33 000 $ Bitcoin za posledních 83 dní rostl“

Jde o střednědobý až krátkodobější pohled na graf, ale poukazuje na určité oživení trhu. Pamatujte, že v červenci 2021 se hlavní kryptoměna propadla až na 30 000 $.

Vzhledem k tomu, jak naprosto strašná byla makroscéna (válka v Evropě, rekordní inflace), skutečnost, že Bitcoin našel dostatek síly, aby zůstal nad 40 000 $, ukazuje, že trh dozrává přímo před našima očima.

Bitcoin vs dolarový index

Zdroj: @Rovercrc

Crypto Rover, on-chain a TA analytik, uvádí, že Bitcoin ($ BTC) versus index dolaru ($ DXY) je jedním z nejpřesnějších prediktorů býčího trhu. Jak je vidět výše, právě nyní ukazuje, že jsme potenciálně na prahu dalšího bull-runu.

Za metrikou je myšlenka, že síla Bitcoinu je nepřímo úměrná dolarovému indexu. To dává smysl, pokud trh bere BTC jako zajištění proti dolaru. Určitou výhradou je, že se momentálně nacházíme v další události černé labutě, což je potenciální vypuknutí světové války.

Poslední černá labuť, kterou byl Covid, přinesla masivní korekci Bitcoinu v březnu 2020. Nakonec však Bitcoin přesto zaznamenal masivní růst na nová ATH.

Varování: Všechna historická data jsou čistě náhodná a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny představují značné riziko ztráty a proto by je nikdo neměl kupovat ani používat.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *