Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Prezident Zelenskyj podepsal novou regulaci kryptoměn na Ukrajině

Volodymyr Zelenskyj, ukrajinský prezident, který v současnosti sídlí v bombardovaném Kyjevě, podepal zákon, kterým vzniká nový právní rámec pro kryptoměny.

Zelenskyj potvrdil kryptoregulace na Ukrajině

Ukrajinské ministerstvo pro digitální transformaci ve středečním oznámení uvedlo, že Zelenskyj podepsal zákon s názvem O virtuálních aktivech.

Ukrajina se během ruské invaze stala první zemí světa, která oficiálně začala přijímat kryptoměnové dary. Za darované kryptoměny nakupuje jídlo, helmy, neprůstřelné vesty, atd. Krypto se tak ve válečném stavu na Ukrajině osvědčilo jako další zdroj financování humanitární pomoci a ozbrojených sil a kryptokomunita potvrdila svou filantropickou pověst.

Nově byl definivně schválen nový právní rámec pro kryptoměny na Ukrajině. Prezident Volodymyr Zelenskyj ho podepsal po několika úpravách, ke kterým došlo poté, co regulaci poprvé schválil zákonodárný sbor země, Nejvyšší rada, v únoru.

Krypto burzy a firmy nakládající s digitálními aktivy se budou muset zaregistrovat u vlády, aby mohly legálně působit na Ukrajině. Zákon dále říká, že Banky mohou otevírat účty pro kryptofirmy.

Pravomoc k určování politiky země vůči digitálním aktivům má nyní národní komise pro cenné papíry a burzy. To zahrnuje mimo jiné vydávání licencí kryptofirmám.

„Podpis tohoto zákona prezidentem je dalším důležitým krokem k vyvedení krypto sektoru ze stínu a spuštění legálního trhu s virtuálními aktivy na Ukrajině,“ uvedlo ministerstvo pro digitální transformaci a dodává:

Ukrajina legalizovala krypto sektor — Zelenskyj podepsal zákon. Od nynějška budou zahraniční a ukrajinské kryptoměnové burzy fungovat legálně a banky budou otevírat účty pro kryptospolečnosti. Je to důležitý krok k rozvoji trhu VA na Ukrajině.”

TIP: Ukrajina s FTX a Everstake spustila první veřejný fundraising pomocí kryptoburzy

Ukrajina téměř zrušila daně

Další nedávnou změnou je zrušení DPH i daně z příjmů. Místo daně z příjmů a daně z přidané hodnoty se vláda podle ukrajinského prezidenta chystá vybírat pouze jednoduchou sazbu ve výši 2 % z obratu.

Jedná se o zjednodušenou rovnou daň, která nyní platí v zemi, kde dopadají ruské bomby mimo jiné na obytné domy, nemocnice a civilní obyvatele. Je zřejmé, že nová legislativa reaguje právě na válečný stav, ve kterém se Ukrajina ocitla. Daň je navíc pro drobné podnikatele dobrovolná.

„Pokud můžete, zaplaťte. Nemůžete – žádné otázky.“ uvedl Zelenskyj ve svém prohlášení.

 

Dlouhodobí hodleři hromadí BTC za stovky milionů dolarů denně

Fed poprvé od roku 2018 zvýšil úrokové sazby, zvyšovat bude letos 7krát

8 členů Kongresu USA žádá SEC o konec šikanování kryptoprůmyslu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *