Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

8 členů Kongresu USA žádá SEC o konec šikanování kryptoprůmyslu

Z Kongesu spojených států zamířil naléhavý dopis do schránky Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Žádá konec “buzerace” kryptofirem.

SEC má přestat šikanovat kryptobyznysy

Otevřený dopis podepsalo 8 členů Kongresu USA. Konstatují v něm, že komise „nespravedlivě dusí kryptoměnové odvětví,“ čímž zpomaluje inovace a pokrok, který tyto firmy mohou přinést v USA.

Hlavní část dopisu je věnovaná otázkám ohledně byrokratického zatížení kryptofirem, které SEC údajně nepřiměřeně nutí poskytovat informace ohledně svého podnikání. Členové kongresu Garymu Genslerovi vzkázali, že SEC dusí inovace a nadměrné vyšetřování společnosti, které se zabývají kryptoměnami, nejen zpomaluje pokrok v odvětví, ale může být navíc protizákonné.

SEC podle členů Kongresu může porušovat zákon o snižování počtu papírů (PRA) z roku 1980, který upravuje objemy papírování, které musí každý jednotlivec nebo soukromý subjekt poskytnout federální vládě. Kromě toho podle nich komise jedná v rozporu s deklarovanými cíli i mandátem, zneužívá vyšetřovací pravomoci a kryptofirmy nepřiměřeně zatěžuje.

Na Twitteru o akci informoval republikánský kongresman státu Minnesota Tom Emmer.

TIP: Binance: Jak obchodovat na největší altcoinové burze? Registrace, poplatky a vše podstatné [2021]

Ačkoli je Emmer republikán, nejedná se v žádném případě o opoziční iniciativu. Dopis totiž podepsali jak čtyři republikáni, tak i čtyři demokraté. Kromě Emmera tak otevřenou výzvu SEC společně svými podpisy stvrdili Darren Soto, Warren Davidson, Jake Auchincloss, Byron Donalds, Josh Gottheimer, Ted Budd a Ritchie Torres.

Kongresman Emmer k tomu dále uvedl:

,,Moje kancelář dostala množství tipů od kryptoměnových a blockchainových firem, které tvrdí, že předseda SEC Gary Gensler od nich požaduje množství dokumentací, které jsou příliš zatěžující a potlačují inovace.“

Závěr

Zatím není jasné, jak SEC bude na dopis reagovat. V minulosti však komise nepředvedla mnoho respektu k dopisům členů Kongresu. Naposledy předseda Gensler reagoval po třech měsících čekání na odpověď zástupci Minnesoty Tomu Emmerovi a Darrenovi Soto. Oba požadovali schválení spotových ETF na Bitcoin, komise nevyhověla a zopakovala svá stanoviska.

 

PoW kryptoměny se v EU nezakazují! Bitcoin přežil v rámci členských států

Fed a kryptoregulace; Virginské banky nabídnou krypto; EU hlídá kryptoburzy kvůli sankcím: Zprávy týdne

Fed poprvé od roku 2018 zvýšil úrokové sazby, zvyšovat bude letos 7krát

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *