Ethereum (ETH) testnet Kiln: Proof-of-stake je na dosah

ethereum, ether, eth

Kryptoměna Ethereum je o krok blíž ke sloučení prováděcí vrstvy (Eth1) a konsensuální vrstvy (Eth2).

Testovací síť Kiln je poslední veřejnou testovací fází před dlouho očekávaným „sloučením“ obou vrstev Etherea. Má sloužit k otestování sloučení sítí, které je nutné k postupnému přechodu 2. největší kryptoměny na algoritmus Proof-of-stake (PoS).

TIP: Co je Proof-of-Stake a proč je jako stvořený pro hodlery

Nadace Ethereum nyní vývojáře Etherea, operátory uzlů a stakery vyzývá k tomu, aby provedli testy k zajištění hladkého přechodu:

„Důrazně doporučujeme, aby vývojáři prošli úplným cyklem testování a nasazení na Kiln a nahlásili jakékoli problémy s nástroji nebo závislostmi správcům těchto projektů.“

Kiln má být posledním testnetem v rámci PoW, tedy před přechodem celé sítě na proof-of-stake, což má proběhnout ještě letos. Proces sloučení by se měl otestovat na Kilnu někdy tento týden.

Ethereum čeká na významný milník, dříve oficiálně označovaný jako ETH 2.0, kdy se zabezpečení blockchainu začne spoléhat na staknuté mince, namísto nákladného a energeticky náročného procesu těžby pomocí hardwaru.

V současné době již hodleři stakují 10 milionů ETH

Advertisement
na Beacon Chain s výnosem přibližně 4,8 % ročně. Po sloučení a úplném přechodu na PoS by tento výnos mohl vzrůst na 10 až 15 %, přičemž emise nových mincí mohou klesnout na zlomek PoW, uvedl finanční zpravodaj Bankless.

 

Eth2.0 bylo matoucí, říká nadace Ethereum po změně názvu

Ukrajina s FTX a Everstake spustila první veřejný fundraising pomocí kryptoburzy

PoW kryptoměny se v EU nezakazují! Bitcoin přežil v rámci členských států

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.