Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Australané se dočkali prvního Bitcoin ETF – spuštění je naplánováno na příští týden

Australští investoři získají od příštího týdne přístup k prvnímu bitcoinovému ETF.

Bitcoin ETF v další části světa

Po velkém úspěchu spotových burzovně obchodovaných bitcoinových fondů v Kanadě se invističní produkty šíří do Austrálie. Pokud jde o investování do BTC na tradičních burzách, jde o další významný milník.

Od příštího týdne finanční regulátoři dali zelenou prvnímu australskému ETF s bitcoiny. Regulovaný Bitcoin ETF Cosmos Asset Management se začne obchodovat 27. dubna. Australian Financial Review uvádí, že by mohl zaznamenat příliv až 1 miliardy dolarů.

„Událost znamená velký krok vpřed pro Austrálii a mainstreamové přijetí kryptoprůmyslu jako celku,” uvedl Kurt Grumelart, obchodník australské společnosti pro správu majetku Zerocap.

ETF od investorů nevyžaduje žádné znalosti ohledně kryptoměny či jejího bezpečného uchovávání, což může být výhodné pro ty, kteří chtějí diverzifikovat do BTC, aniž by je zajímalo jak kryptoměny fungují. Může to být výhodné i z daňového hlediska, protože akcioví investoři jsou v mnoha jurisdikcích oproti kryptoinvestorům zvýhodněni.

Cosmos Asset Management Bitcoin ETF bude kotován na CBOE Australia se souhlasem clearingového centra pro kapitálové trhy Clear Capital Markets Australia Securities Exchange (ASX).

Zájemců, kteří chtěli takový fond spustit v Austrálii, je přitom více a předpokládá se, že postupně budou schvalovány další žádosti. K žadatelům patřili VanEck, BetaShares a EFT Securities.

Cosmos získal minimálně čtyři účastníky trhu na podporu 42 % maržových požadavků potřebných ke krytí rizika. Nabízí nepřímou expozici k přímému investování do bitcoinů prostřednictvím kanadského bitcoinového ETF.

Australanům pak samozřejmě nadále zůstává otevřená možnost investovat po hodlerském způsobu přímo a v souladu s myšlenkou kryptoměny – být vlastní bankou.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Závěr

Austrálie se postupně posouvá k větši regulační jasnosti ohledně kryptoměn. Přijetí prvního ETF fondu na Bitcoin je významný krok k lepšímu přijetí kryptoměn v zemi a investorům otevírá další možnost, jak začlenit BTC do svého portfolia.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *