Sobota, 15 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

400 nových projektů a 100 tisíc nových peněženek za měsíc na Cardanu (ADA)

Počet peněženek držících nějaké ADA se od 22. března zvýšil o více než 100 000.

Cardano nadále zaplavují uživatelé

Aktivita na blockchainu Cardano se začíná blížit bodu varu. Jen za poslední měsíc bylo vytvořeno 400 nových projektů a 100 000 nových peněženek. Uživatelé, kterých je zřejmě v ekosystému Cardana stále více, tak mají k dispozici také stále více možností.

Cardano je veřejný a decentralizovaný proof-of-stake (PoS) blockchain, který vytvořil spoluzakladatel Etherea Charles Hoskinson v roce 2017 poté, co opustil tým kvůli sporům o budoucí směřování sítě.

Podle úterního příspěvku na Twitteru od tvůrců Cardana – Input Output (IOHK) – je na síti ve vývoji téměř 900 projektů. Toto číslo navíc neustále narůstá.

K novinkám patří projekty umožňující swapy tokenů či aplikace decentralizovaného financování (DeFi). Jednou z nejzajímavějších novinek z posledního týdne je AGIX ERC-20 Converter Bride, který byl vyvinut ve spolupráci se SingularityNET. Jde o nástroj, který umožňuje uživatelům přemostit tokeny ERC-20 založené na Ethereu pro použití na Cardanu.

Navzdory rostoucímu počtu projektů ve vývoji se zdá, že počet decentralizovaných aplikací (DApps) na Cardanu je zatím omezený. Tomu odpovídá dosud poměrně nízká celková uzamčená hodnota na Cardanu ve výši 220 mil. dolarů, což dle Defi Llama odpovídá 32. místu. Rozpor poukazuje na to, že ekosystém ADA zatím zdaleka nedosáhl svého potenciálu.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *