Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Udržitelná energie je o 60 % využívanější při těžbě Bitcoinu za rok

Nejnovější zpráva Rady pro těžbu Bitcoinu hovoří pozitivně pro kryptosektor. Těžaři tvrdí, že využívají zelenou energii o bezmála 60 % více než před rokem.

Udržitelná energie a Bitcoin

Bitcoin Mining Council (BMC) je skupina 44 společností zabývajících se těžbou bitcoinu. Ty tvrdí, že představují 50 % celosvětové bitcoinové sítě, neboli 100,9 exahash (EH). V čele skupiny stojí zastánce Bitcoinu a CEO MicroStrategy Michael Saylor.

V pondělí 25. dubna Rada vydala novou zprávu, která představuje pozoruhodné výsledky směrem k zelené energii. Globální těžební průmysl Bitcoinu zvýšil svůj udržitelný energetický mix přibližně o 59 % meziročně. 

Data pocházejí z průzkumu BMC. Ten měl za úkol zjistit, kolik elektřiny členské společnosti spotřebovávají, jaké procento této elektřiny je vyrobeno z vodních, větrných, solárních, jaderných nebo geotermálních zdrojů a jaký je hash rate jejich operací.

Za zmínku stojí, že BMC vznikla teprve v červnu 2021, takže není přesně jasné, jak formulovala 36,8% hodnotu obnovitelných zdrojů odhadovanou v 1. čtvrtletí 2021.

Bitcoin si vede dobře

Zpráva nastavuje zrcadlo politické kryptoměnové opozici, která často argumentuje tím, že Bitcoin je neekologický. V EU byl na poslední chvíli odvrácen zákaz těžby Bitcoinu, přičemž se ukázalo, že navrhovatelé zašli ještě dál, když chtěli prosadit plošný ban obchodování s BTC a dalšími PoW kryptoměnami v celé Evropské Unii.

Data by bylo vhodné nezávisle ověřit. I tak však ukazují na chuť těžařů BTC jít v popředí využití a vývoje obnovitelné energie.

Data pro novou zprávu, která poskytli sami členové BMC, ukázala, že nyní využívají elektřinu s udržitelným zdrojem v energetickým mixu z 64,6 % (oproti 36,8 % před rokem).

Údaje o globální těžbě bitcoinů pak byly odhadnuty z údajů od členů BMC.

Údaje zveřejněné BMC jsou v rozporu s únorovou studií publikovanou ve vědeckém časopise Joules, která zdůraznila, že čínský zákaz těžby kryptoměn přispěl k 17% nárůstu uhlíkových emisí produkovaných operacemi na udržení a zabezpečení bitcoinové sítě.

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2022]

Porovnání s průmyslem

Bitcoin se dostal do obrany po útocích kvůli vysoké spotřebě energie a uhlíkové stopě a těžařský průmysl by rád ukázal, že v boji proti kritice přijímá zelenější zdroje energie nebo vedlejší produkty vyplýtvané z jiných operací.

Zpráva dále rozebírá celkovou odhadovanou spotřebu energie podle odvětví a uvádí, že globální těžba BTC spotřebuje 247 terawatthodin (TWh). To je méně než polovina spotřeby těžby zlata. Ve srovnání s celkovou spotřebou energie celosvětově pak těžaři BTC představují 0,16 %

Poslední zajímavý údaj je efektivita těžby. Také zde podle zprávy došlo k velkému pokroku.

Za posledních 12 měsíců se spotřeba elektřiny v tomto odvětví snížila o 25 %, zatímco hash rate se zvýšil o 23 %. To odpovídá 63% nárůstu efektivity těžby za poslední rok od 1. čtvrtletí 2021. BMC navíc tvrdí, že těžba Bitcoinu je o 5 814 % efektivnější než před osmi lety.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *