Na samotném dně se nyní nachází nálada obchodníků na kryptomarketu, jak se ukazuje na Twitteru, ale i Fear & greed indexu. Negativní sentiment doprovází negativní analýzy mnoha denních traderů, kteří očekávají další propad ceny Bitcoinu.
Nálada na dně
Cena hlavní kryptoměny se opět přiblížila ke spodní hraně konsolidačního pásma, které jsme orientačně identifikovali v kulatém intervalu 30 až 40 tisíc dolarů. Sentiment davů zůstává většinou negativní a v podstatě se nachází na dně, jak ukazují nedávná data. Podobný vývoj se však v minulosti ukázal být signálem pro místní dna a otázkou zůstává, zda se má historie opakovat. Zatímco on-chain data jsou převážně pozitivní, řada analytiků očekává pokračování výprodeje, což by znamenalo výstup ze zmíněného pásma směrem dolů, resp. výlet hlouběji pod 30 tisíc USD.
Bitcoin v době přípravy článku stojí přibližně 31 700 USD a na týdenním grafu vidíme nejníže uzavřenou týdenní svíčku od prosince 2020. Graf tedy skutečně nevypadá příliš optimisticky a sentiment obchodníků i investorů tento nepříznivý vývoj přirozeně ovlivnil. Data z analytického zdroje Santiment ukazují, že celkový sentiment Twitteru vůči Bitcoinu „zůstává negativní,“ přičemž většina komentářů předpovídá další cenové propady čekající na trhu s digitálním zlatem.
Negativita vrcholí
Cena BTC má však ve skutečnosti tendenci fungovat v opačném směru, než ukazuje obecný sentiment, jak ukazuje výše uvedený graf. Například byl dav optimistický hlavně na začátku ledna, kdy BTC dosáhl nového historického maxima, ale to se rychle otočilo. Jakmile komunita znovu obnovila negativitu, bitcoiny pokračovaly v působivém bull runu, jehož výsledkem bylo bezmála 65 000 $.
Santiment dospěl k závěru, že současný negativní stav znamená vyšší pravděpodobnost vzestupu ceny, „aby byl dav zaskočen.“
Dalším ukazatelem nálady na trhu s Bitcoinem je Fear & greed index. Kromě diskusí na sociálních médiích vypočítává různé typy dat, včetně volatility, průzkumů a objemu, aby zjistil, zda je obecná nálada pozitivní nebo negativní, pokud jde o bitcoiny. Jak můžete vidět na grafu výše, index jen potvrdil, že již nějakou dobu na trhu panuje extrémní strach.
Závěr
Bitcoin je v sevření medvědů a odráží se to na náladě obchodníků. Po dosažení nejnižší uzávěrky týdenní svíčky od konce minulého roku je sentiment doslova na bodu mrazu. Paradoxně právě tato situace může značit blížící se obrat, protože přemíra strachu často signalizuje lokální dna, zatímco přehnaná chamtivost signalizuje vrcholy. Dosáhli jsme dna, nutno však dodat, že během dlouhodobých bear marketů se sentiment uměl držet poblíž dna dlouhé měsíce, jak vidíme například na Fear & greed indexu ve velké části roku 2018.
[stextbox id=’warning’ caption=’Disclaimer’]KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.[/stextbox]
Některým uživatelům burzy Binance zmizely zůstatky. Co se děje? „Funds are SAFU”
Bitcoin narazil na 41 tisíc dolarů a vrátil se do pásma. Růst se zatím zastavil, co dál?
Ethereum London, Berlin a Shanghai forky a jejich role pro ETH 2.0 Serenity
Život je změna! To jediné se nemění a vše ostatní se časem rozplyne
Donate
Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.
Disclaimer
Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!