Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin narazil na 41 tisíc dolarů a vrátil se do pásma. Růst se zatím zastavil, co dál?

Kryptomarket je aktuálně ve fázi vyčkávání, kdy mnoho obchodníků jednoduše čeká, co se bude dít dál, než začnou vstupovat do trhu. Bitcoin se necelý měsíc držel v rozsahu pásma cca 30 tisíc až 40 tisíc dolarů a zatím zde zůstáváme.

Bitcoin neprošel nad 41 tisíc dolarů – zpět do pásma

V současné době probíhá to, čemu někteří tradeři říkají okurková sezóna. Kryptomarket je více méně klidný, nic významného se zde neděje a po dubnovém dosažení současného ATH okolo 65 tisíc dolarů a následném propadu o více než 50 % přišla fáze konsolidace.

V pásmu okolo 30 až 40 tisíc dolarů je Bitcoin zamčený od 19. května a zatím se mu podařilo nespadnout hlouběji, ale současně nedaří vystoupat nahoru. To platí i přes mírné povyražení k horní hraně kanálu, ke kterému dochází v posledních dnech. Zatím tedy zůstáváme uvnitř…

Po dosažení maxim se BTC vrátil do intervalu cca 30k až 40k USD (zdroj: TradingView)

Trh je stále nerozhodný

V tuto chvíli snad více než dřív platí, že existuje 50% šance, že se cena Bitcoinu vydá dolů – směrem k 20 tisícůn dolarů. Stejnou šanci pak představuje navázání na dosavadní růst a v podstatě pokračování v bull marketu. Jedním z dlouhodobých měřítek sentimentu investorů je podle analytiků Rekt Capital 200denní exponenciální klouzavý průměr (EMA), který se Bitcoin v úterý pokusil překonat, ale došlo zde k odmítnutí.

 

Odmítnutí 200 EMA (zdroj: Rektcapital; TradingView)

Co nyní dělat?

Včera na Hodlerovi vyšel článek o investiční strategii, který vám rozhodně doporučejeme přečíst. Je zde ve stručnosti vše podstatné, co se týče vstupu do trhu. V tuto chvíli pak hodleři prostě dělají to, co vždy – drží bitcoiny. Aktuální situace není ničím zvláštním, co bychom na trhu ještě neviděli a není ani tak katastrofální, jak by se mohla zdát nováčkům, nebo těm, kteří grafy sledují až moc zblízka. Bitcoin je na ceně, kde byl začátkem roku (leden, únor) a nic hrozného se neděje. Komu v březnu ujel vlak, má nyní druhou šanci a 50% naději, že si dokoupí ještě levněji. Ostatní prostě hodlují jako obvykle.

A pokud chcete a máte na to čas, můžete si samozřejmě s vyčleněnou částí kapitálu hrát a tradovat. V této souvislosti však nutno říct – pozor na páku. Zakladatelka a generální ředitelka společnosti Avanti Financial například na nedávné bitcoinové konferenci v Miami uvedla, že Bitcoin není určen k pákovému tradingu. Caitlin Long řekla:

„Jakmile se dostanete do Bitcoinu a začnete ztrácet peníze, považuji to za opravdu cennou výuku pro skutečné učení toho, co je Bitcoin. V tomto oboru nyní máme spoustu nových lidí, kteří procházejí těmito lekcemi, a doufejme, že se z nich lidé poučí. Zvláště na tomto býčím trhu se do systému přidalo tolik páky. Pro ty z nás, kteří jsou tu už dlouho, my jsme se z těchto lekcí poučili už dávno – nepákujte bitcoin.“

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Závěr

Klid, mír a chill-out. Bitcoin vlnkuje v poklidném pásmu 30 až 40 tisíc dolarů a situace připomína ticho před bouří. Nakonec vystřelí jedním nebo druhým směrem, a pravděpodobně to bude poměrně velmi prudké, přesně jak to Bitcoin umí a ukazoval v minulosti. Altcoiny pak budou následovat krále a přidají se na cestu stejným směrem. Je dost možné, že směr, kterým BTC vystoupí z tohoto pásma, ovlivní kryptotrh na dalších několik měsíců.

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

 

Bitcoin narazil na 41 tisíc dolarů a vrátil se do pásma. Růst se zatím zastavil, co dál?

Krach na kryptotrhu poučil nové investory, na procházce růžovou zahradou: Komentář

Vychladnutí přehřátých kryptotrhů pomohlo snížit poplatky na šestiměsíční minima

Pád Bitcoinu právě spláchl 50 % ze svého ATH! Lavina výprodejů dorazila na kryptomarket!

Top3 úspěšné strategie na kryptotrhu: Naučte se investovat jako profík!

Ripple plánuje postranní řetězce pro XRP! Update umožní DeFi a inteligentní smlouvy v ekosystému 7. největší kryptoměny

Binance spouští novou on-chain NFT platformu Featured na Binance Smart Chainu (BSC)

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *