Učiní starosta Suarez z Miami kolébku kryptoměn?

Miami, lambo, btc, bitcoin, cityn

Lane Kasselman, obchodní ředitel společnosti Blockchain.com, která nedávno oznámila, že stěhuje své sídlo v USA z New Yorku do Miami, uvedl: „Miami už je [nové] kryptoúdolí…” Dodal, že starosta Suarez vystupuje jako hlasitý zastánce technologických investic v regionu.

Miami si dělá nárok stát se světovým hlavním městem bitcoinu a kryptoměn

  • Miami je mezinárodní město s rozvinutou bankovní infrastrukturou a současně jedno z největších finančních center v USA.
  • Město má dynamického starostu, spoustu peněz z rizikového kapitálu a právě hostilo jeden z největší krypto festivalů v historii.
  • Během setkání Bitcoin 2021, které se konalo minulý týden, se město se „plně zaměřilo na krypto a miamskou čtvrť Wynwood obsypaly bankomaty s bitcoiny.
  • Roli světového hlavního města kryptoměn předpokládá jeho dynamický starosta Francis Suarez.
  • Starosta mimo jiné navrhl, aby občané mohli platit daně kryptoměnou.
  • Krypto burza FTX si zajistila práva na pojmenování arény Miami Heats.
  • „Miami to nedokáže bez toho, aby legislativa státu Florida přijala pro-krypto legislativu,” řekl Zachary Kelman, řídící partner společnosti Kelman Law.
  • „Pravidla pro převod peněz, která se většinou řídí legislativou jednotlivých států, jsou klíčem k tomu, aby se kryptopodnikům v dané jurisdikci dařilo,” dodal Kelman.
  • „Přívětivé regulační prostředí v Miami pomůže podpořit kryptoinovace,” uvedl obchodní ředitel společnosti Blockchain.com
  • Thomas Nägele, právník, který se podílel na vývoji Crypto Valley, pro Cointelegraph uvedl: „Myslím, že Miami má velmi dobré předpoklady stát se blockchainovým centrem, jako je Crypto Valley ve Švýcarsku a krypto země Lichtenštejnsko.”

Ian Simpson, senior manažer marketingu a komunikace ve společnosti Bitcoin Suisse AG – společnosti sídlící v Crypto Valley – uvedl,: „Blízký kontakt a přístup k nápadům, talentům a kvalitním službám jsou některé z věcí, které ze švýcarského Crypto Valley udělaly to, čím je. Budeme si muset počkat, jak se situace vyvine v Miami.” Dále dodal, že Spojené státy sice mohou mít dobře nakročeno díky své pozici v technologiích či nedávnému IPO

Advertisement
kryptoburzy Coinbase, ale „Evropa a Švýcarsko nabízejí větší otevřenost po regulační stránce a asijský ekosystém má také velkou váhu díky svému rozsahu.” 

Někteří pozorovatelé se shodují, že Miami má potencál, aby se stalo “hlavním městem kryptoměn“, ale bez podpory federální vlády USA se to nepodaří.

 

Pokud selže fiat, pomůže Bitcoin! Nastupující senátorka USA Cynthie Lummisová je hodlerka

Nový americký kontrolor měny OCC chce přezkoumat krypto friendly regulace svého předchůdce Briana Brookse

Latinská Amerika zažehla bitcoinové hnutí, ale Spojené státy s Čínou by mohly zahájit útok: Příběh týdne

Salvador přijal zákon o Bitcoinu a jako první stát na světě oficiálně uznává BTC jako měnu [Follow-up]

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.