Burzovně kótované společnosti, trusty a ETP nyní drží 7 % nabídky Bitcoinu, uvádí nová studie

btc, bitcoin, decentralizace, kryptoprůmyslu, krypto, digitální, digital, na dosah, ruky

Nová studie společnosti Nickel Digital Asset Management uvádí, že veřejně obchodované společnosti, svěřenecké fondy a další burzovní produkty již stáhly do svého držení bezmála 7 % celkové nabídky Bitcoinu.

Instituciální akumulace BTC

Generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Nickel Anatoly Crachilov uvedl, že kombinace krize COVID-19 a expanzivní měnové politiky centrálních bank zvýšila riziko znehodnocení měny a dodal:

„To, spolu s rostoucím inflačním vedením Fedu a stále se rozšiřující hromadou negativních výnosů globálních dluhopisů v hodnotě 18 bilionů USD, povzbudilo mnoho společností, aby uvažovaly o alokaci na alternativní aktiva.” 

  • BTC v hodnotě více než 6,5 miliardy USD – tedy téměř 1 % z celé kapitalizace – drží 19 veřejně kótovaných společností (z toho 13 ze severní Ameriky, 3 z Evropy..).
  • Dalších 17 společností kótovaných na burze koupilo BTC, avšak podrobnosti týkající se jejich alokace nejsou k dispozici.
  • 5,75 % tržní kapitalizace Bitcoinu drží produkty obchodované na burze a uzavřené fondy.
  • Studie ukazuje, že institucionální přijetí kryptoměny roste.
  • „Očekává se, že zvyšování alokace velkými institucionálními a korporátními hráči povede v průběhu času ke snížení volatility,” uvedl Crachilov.
  • Podle BitcoinTreasuries je BTC za dalších 13,5 miliard USD, tedy 1,8 % celkové nabídky Bitcoinu, drženo v pokladnicích čtyř soukromých společností – Block.One, The Tezos Foundation, Mt Gox a Stone Ridge Holdings Group.
  • Mezitím MicroStrategy pokračuje v akumulaci a po nedávném oznámení nákupu za cca 400 mil. USD (později navýšeném na 500 mil.) ohlásila záměr prodat kmenové akcie třídy A až za 1 miliardu USD „pro obecné firemní účely, včetně akvizice bitcoinů.“

Společnosti a fondy nyní drží nemalou část celkové nabídky BTC a postupně vytahují bitcoiny z rukou malých hráčů na trhu. Někteří pozorovatelé však nyní hovoří o poklesu instituciální poptávky během propadu ceny, což poněkud nabourává představu o “smart money” institucích. Přesto lze očekávat, že 7 % nabídky BTC v rukou veřejných společností a různých fondů bude v budoucnosti s velkou pravděpodobností několikanásobně překonáno. Ve skutečnosti je to nejspíš více již nyní, protože o některých alokacích ještě nevíme.

Advertisement

Zatímco Trump říká, že Bitcoin je podvod, MicroStrategy dává dohromady dalších 400 mil. $ na jeho nákup

UPDATE: Ohromný zájem o dluhopisy MicroStrategy 4násobně překonal původní částku

Společnosti již dohromady drží přes 1,2 milionu BTC – kdo z nich má nejvíce Bitcoinu?

Jaká investiční strategie může úspěšně fungovat na kryptotrhu? Zde jsou 3 nejlepší

Bitcoin narazil na 41 tisíc dolarů a vrátil se do pásma. Růst se zatím zastavil, co dál?

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.