FED a Yale se podíleli na dokumentu, který navrhuje 2 regulační rámce pro “zdivočelé” stablecoiny

0
stablecoiny, hrozba, libra, g7, g20, stabilitu, bomba, mince

Zdivočelé, neoprávněné, či doslova “divoká kočka” – to je způsob, jakým o stablecoinech přemýšlí autoři výzkumného dokumentu, který si klade za cíl navrhnout regulace mincí podložených americkými dolary.

FED a Yale: zkrocení stablecoinu

  • Název 49stránkového článku zní: „Zkrocení Wildcat stablecoinů.”
  • Spoluautory dokumentu jsou Profesor z Yale Gary B. Gorton a Jeffery Zhang z rady guvernérů Federálního rezervního systému (FED).
  • Východiskem, ze kterého autoři vycházejí, je určitá nekvalita či neudržitelnost “soukromých peněz”, kterou prokazují pomocí historických příkladů z období let 1837 až 1864, a to i přesto / či právě proto, že dolarové stablecoiny jsou v zásadě krypto ekvivalentem USD, podobně jako bankovky byly původně bankovním ekvivalentem zlata.
  • Gorton a Zhang argumentují, že „peníze vyráběné soukromě,“ jako jsou stablecoiny, „nejsou účinným prostředkem směny, protože nejsou vždy akceptovány na stejné úrovni a podléhají runům (hromadným výběrům)“.
  • Autoři poté pokračují v navrhování regulačních řešení zaměřených na to, co považují za „systémová rizika vytvářená stablecoiny.“

Závěrem je, že tvůrci politik v USA mají v oblasti regulace “zdivočelých” stablecoinů dvě možnosti:

  • Učinit stablecoiny ekvivalentem k veřejným penězům, nebo
  • zavést CBDC (digitální měnu centrální banky) a současně přistoupit ke zrušení existence soukromých stabilcoinů.

Pokud jde o první volbu, vláda podle autorů může požadovat, aby byly stablecoiny vydávány prostřednictvím bank pojištěných u FDIC, nebo stanovit, že všechny stablecoiny budou plně zajištěny státními pokladnami ve Federálním rezervním systému.

Nová pracovní skupina pro stablecoiny

  • Zakladatelka Avanti Caitlin Longová poukázala na zajímavé spojení mezi sobotním datem zveřejnění (17. 7.) a připravovanou pracovní skupinou pro stablecoiny vedenou ministryní financí Janet Yellenovou.
  • Longová také nedávno uvedla, že bylo zahájeno tažení proti přístupovým bodům do kryptoměny, jak KryptoHodler informoval v úterý.
  • Veteránka z Wall Street uvedla:

Zde je nový dokument z Fedu (+ Yale), který stanoví regulační možnosti pro US dolarové stablecoiny. Zajímavé – bylo to vydáno včera (v sobotu) a první poznámka pod čarou odkazuje na zítřejší velké zasedání [nové] Pracovní skupiny k tomuto tématu.”

Závěr

Diskuse o stablecoinech se v poslední době rozproudila a předseda Fedu Jerome Powell požadoval přísnější regulace

Advertisement
aktiv, jako je Tether a Diem (dříve Libra). Ve svém svědectví před Sněmovnou reprezentantů 14. července Powell uvedl, že je nepravděpodobné, že by se kryptoměny v dohledné době kvůli extrémní cenové volatilitě připojily k platebnímu prostoru. Od 19. července svolá ministryně financí Yellenová pracovní skupinu pro finanční trhy, aby diskutovala o stablecoinech a jejich výhodách a rizicích.

Bylo zahájeno tažení proti přístupovým bodům do kryptoměny, říká veteránka z Wall Street

Institucionální fond Grayscale Large Cap Fund (GDLC) je nyní registrován u SEC

Neúspěšná prezidentská kandidátka Elizabeth Warrenová požaduje přísnější ochranu krypto investorů v USA

Argentinský zákonodárce představil zákon pro výplaty v kryptoměně pro některé pracovníky

Nebezpečný kapitalismus pro všechny! Zakladatel Dogecoinu kritizuje kryptomarket a žerty šly stranou

Bitcoin neslouží jen ke zbohatnutí, ale rovněž k zajištění proti měně, která se vymkla kontrole

 

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *