Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Společnost Diem Association založená Facebookem údajně zahájí pilotní stablecoin v roce 2021

Projekt digitální měny zahájený Facebookem nese název Diem, dříve Libra, a jde mu o spuštění korporátního stablecoinu. Ten by podle anonymního zdroje měl být zahájen jako pilotní projekt v malém měřítku v roce 2021.

Facebook nevzdal stablecoin

Ačkoli Libra, jak se dříve nazýval stablecoinový projekt sociální sítě Facebook, vyvolala doslova bouři pokud jde o politiky a regulátory, ani po dvou letech se nevzdává. Jak uvádí CNBC s odkazem na anonymní zdroj, švýcarská nezisková asociace Diem Association má v úmyslu zahájit svůj pilotní program pro stablecoin podložený americkým dolarem během tohoto roku.

Libra vs. Diem

V červnu 2019 zahájený projekt Libra měl původně sloužit jako univerzální měna vázaná na koš suverénních měn, jako je americký dolar a euro. Diem ​​stablecoin je výrazně zmenšená a rebrandovaná verze původní vize Facebooku pro svou nativní globální digitální měnu, která původně spojila společnosti jako Visa, Mastercard, Uber či Spotify do jediné asociace.

Kromě zbavení se jména Libra byly provedeny důkladné změny vyvíjejícího se projektu Diem v reakci na výrazný odpor globálních regulátorů a národních států. Projekt, který čelil rozsáhlé a zdrcující regulační vendetě, našel v rebrandingu novou naději. Ani ten však neproběhl bez problémů, ale za použití nového obchodního názvu hrozila Facebooku žaloba stejnojmenné společnosti, jak KryptoHodler informoval koncem roku 2020.

Pod tlakem regulátorů

Společnost First Digital Assets Group v současné době buduje infrastrukturu pro obchodníky, aby usnadnila použití Diem jako platebního prostředku

. Její generální ředitel Ran Goldi uvedl, že základní technologie Diem se „za poslední rok a půl dramaticky změnila z naivního blockchainu na velmi sofistikovaný blockchain, který se, jak můžete vidět, snaží odpovědět na některé otázky, které regulační orgány měly.“

Čekání na zelenou

Postupně byl projekt v podstatě vytlačen do Švýcarska a nepomohlo ani argumentování, že pokud si USA nechají vyklouznout digitální měnu mezi prsty, Čína toho využije ve svůj prospěch. Diem mezitím nadále čeká na schválení regulačními orgány a na udělení platební licence od švýcarské organizace pro dohled nad finančním trhem.

Starší na dané téma:

CZ Řešil Další Problém Binance, Libra – Členové Zvažují Ukončení Projektu Kvůli Regulačnímu Tlaku

Krypto Zprávy (22. 7.) | Libra na Koberečku v Senátu USA a Mnoho Dalších Zpráv

Šéf Republikánů USA Vyzdvihuje Decentralizovaný Blockchain Místo Regulací

Donald Trump Kritizuje Bitcoin a Vadí mu Také Libra

ECB Varuje: „Kryptoměna Facebooku Libra je Nebezpečná a Musí Být Regulována”

Facebook mění plány: Libra bude zahrnovat několik stablecoinů navázaných na místní měny

Čína a Bitcoin – mění snad velmoc názor? Dříve tvrdé zákroky, dnes je „investiční alternativa” [KOMENTÁŘ]

Facebook zaznamenal další katastrofální únik dat. Unikly údaje z účtů půl miliardy lidí na sociální síti

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *