ECB Varuje: „Kryptoměna Facebooku Libra je Nebezpečná a Musí Být Regulována”

news, novinky, zpráva, aktualita, kryptoměny, svět, kryptosvět, kryptokomunita,

Člen výkonné rady Evropské centrální banky Benoit Coeure za ECB prohlásil, že je příliš nebezpečná idea, aby technologičtí giganti typu Facebook vydávali kryptoměny před zavedením regulací.

Libra je nebezpečná!

Ačkoli již delší dobu slýcháme od politiků o potřebě regulovat kryptoměny, až Libra by je mohla probudit z letargie. Kryptoměna giganta s miliardami uživatelů je horkým bramborem v ruce ECB a dalších regulátorů. „Je nebezpečná a Facebook musí počkat na nás, až nastavíme pravidla.” Tak by se dal shrnout postoj řady Centrálních bankéřů, zákonodárců a regulátorů.

„Je nemožné, aby se jim umožnilo rozvíjet své finanční služby v prostředí bez regulací, protože je to jednoduše příliš nebezpečné. Musíme se pohybovat rychleji, než jsme dosud byli schopni.”

Tak zhodnotil sizuaci Benoit Coeure (ECB). Minulý týden již přitom k zastavení Libry vyzval americký kongresový výbor. Ti mimo jiné poukazují na problematickou minulost Facebooku v otázce ochrany osobních údajů. Guvernér Bank of England Mark Carney naznačil, že Libra bude podléhat nejvyšším regulačním standardům.

A na poplach bijí i další centrální bankéři a politici. Např. Bank of Japan upozornila na to, že digitální měna Facebooku bude představovat velké riziko pro současné finanční systémy. V USA se pak tradičně hovoří o otázkách národní bezpečnosti a měnové politiky.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://www.ccn.com/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.