Úterý, 23 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinovej Kanál | O Důvodech Vzniku Bitcoinové Bubliny a Jejího Opakování

Proč na Bitcoinu vznikají bubliny… Pojďme na to. Bitcoinovej Kanál je pořad, kde se příliš neřeší kurzy, investice či novinky. V tomto seriálu jde zejména o osvětu a edukaci ohledně Bitcoinu a kryptoměn. V dnešním díle se podíváme na to, jak vznikají Bitcoinové bubliny a co jsou ekonomické cykly.

Ekonomické cykly

Začněme od začátku. Bitcoin vznikl jako nástroj, který má vyřešit některé vážné problémy a nedostatky současných ekonomických systémů. To však neznamená, že by nepodléhal ekonomickým vlivům, které hýbou světem. Jevy, které se snaží vypozorovat a definovat nejeden ekonom, do značné míry souvisí s lidmi samotnými.

Ekonomické cykly pak z velké části souvisí s lidskou psychikou a chováním. Opakují se s takřka železnou pravidelností. Zatímco v expanzi státní ekonomiky a zisky firem rostou, klesá nezaměstnanost a rostou ceny zboží a služeb vlivem inflace, v recesi je tomu přesně naopak. A to se opakuje stále dokola.

Bubliny, které nafukují cenu Bitcoinu

Než si jako vždy společně pustíme další video, pojďme se jen krátce zamyslet nad tématem Bitcoinové bubliny. Jak vzniká bublina? Již jsme nazančili, že k zodpovězení této otázky je třeba jít dál a ptát se, proč vznikají ekonomické cykly. Víme, že to souvisí s chováním davů. Ale jak?

Já si myslím, že by to mohlo být následovně. Jakmile něco začne růst, v našem případě kurz za jednotku Bitcoinu, dav se začne přesouvat a cena tak roste. Tak vznikají bubliny. Kurz Bitcoinu se krátkodobě dostane tak vysoko, že je naprosto nadhodnocený. Když už to nemá kam dál růst, bublina splaskne.

Ti připravenější a informovaní na to zareágují včas a prodají, dokud je cena nahoře. Mistři tradingu takovou situaci využijí k velkému shortu. Hodleři mezi tím opatrně vystupují s částí kapitálu, nebo to neřeší. Někteří hodleři mají dlouhodobé strategie sahající až za další cyklus. Ostatním často zůstanou jen oči pro pláč.

Následně totiž dav panikaří a cena spadne až tak nízko, že dojde k totálnímu podhodnocení. V tuto chvíli nakupují tzv. smart money, tedy ti, kteří využijí krizi k tomu, aby levně nakoupili od panikařícícho davu.

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

Ahoj Kicome, co nás čeká v dnešním videu?

Čau, v dnešním díle bych rád rozebral důvody, proč se na Bitcoinu neustále opakuje situace, kdy se tzv. “přefoukne” do bubliny a následně tato bublina vždy splaskne. Navíc se zmíním o tzv. půlení Bitcoinu, které má dle mého názoru velký vliv na cenu Bitcoinu a též souvisí s jeho “bublinoidním” chováním.

TIP redakce: HODL | Bitcoin má Potenciál Stát se Světovou Rezervní Měnou

 

Video – Bubliny se nafukují

Tento pořad vznikl ve spolupráci webu Hodler (KryptoHodler.cz) a youtubera Kicoma, který pro vás natočil následující video na Bitcoinovej Kanál. Jedná se o pravidelný seriál, který u nás vychází každé úterý v 17:00. Dnes na téma: Jak vznikají Bitcoinové bubliny.

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku, Instagramu a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *