Pátek, 26 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

HODL | Bitcoin má Potenciál Stát se Světovou Rezervní Měnou

Milí čtenáři, v našem týdeníku (a nejen zde) se rádi věnujeme možným využitím kryptoměn v reálném každodenním životě. V této nesmírně zajímavé tématické oblasti je neustále něco nového k objevování a učení se. V poslední době jsme trochu opomíjeli Bitcoin, takže se to dnes pokusíme trochu napravit. Vždyť Bitcoin má šanci stát se globální rezervní měnou.

Bitcoin je na dobré cestě, aby se stal první globální rezervní měnou, která není založena na síle,” tvrdí Anthony Pompliano ve svém nedávném blogu. To je velmi zajímavé uvažování o Bitcoinu a lze říct, že Anthony na něco skutečně kápl.

„Ať se nám to líbí nebo ne, existuje skupina lidí (internet), která vytvořila novou měnu (Bitcoin), která se pomalu uchází o status globální rezervní měny. A tato skupina lidí udělala něco, co je v současné době nepochopené.”

Globální rezervní měna

Umíme si vůbec v dnešní době uvědomit dosah a potenciál Bitcoinu? Bitcoin je přitom navržen na rozdíl od jiných rezervních měn tak, aby namísto silového prosazování své nadřazenosti útokům dokázal čelit a přežít. Když jsem se poprvé dozvěděl o Bitcoinu, tak to, co mě na něm fascinovalo, byla odolnost vůči útokům, a to dokonce i ze strany států.

Bitcoin nejde zakázat

To je neslýchané, nemyslíte? V dnešní době že je něco, co nám vlády nemůžou zakázat? Kam jejich moc nesahá? Ptal jsem se sám sebe, jak je to vůbec možné. Jakto, že Bitcoin má takovou sílu, která mu umožní vzdorovat politickým silám jednotlivých států?

Odpověď je nasnadě, Bitcoin má celosvětovou síť uživatelů a nodů (těžařů i netěžařů), kteří ho udržují v chodu. Za celou dobu neměl ještě jediný výpadek. To je více než deset let souvislého nepřetržitého běhu možná největší světové databáze. Přiznejme si, že ať už se kterýkoli altcoin snaží Bitcoin překonat v různých oblastech, což se mnohým daří, tak co se týče síly sítě je Bitcoin král.

Bitcoin nemá centrum

Bitcoin nemá žádné centrum, které by šlo jednoduše odpojit. Nemá žádné vedení. Nestojí za ním žádná firma a komunitu svého času bavily zprávy, jak některé státy USA nevěděly, kam mají své dopisy o zákazu Bitcoinu poslat. Nebylo kam ani komu, protože Bitcoin je decentralizovaný. Jeho zakladatel Satoshi Nakamoto je neznámý a dávno již Bitcoin neovlivňuje.

Bitcoin to dokázal beze zbraní

Anthony Pompliano to vystihl velmi mistrovsky, když poukázal na to, že Bitcoin má dobře nakročeno k tomu, aby se stal globální rezervní měnou bez jediného výstřelu. Politici, bankéři a další vlivné osobnosti, kterým současný systém vyhovuje, můžou být v mnoha případech proti. Ale ukazuje se, že procházejí známými fázemi: výsměch, strach, boj proti, přijetí.

Potvrzují to mnozí, kteří již otočili z kritiků kryptoměn na investory do kryptoměn, někteří se vytasili s vlastní kryptoměnou. Jeden příklad za všechny je Facebook, který nedávno představil svoji kryptoměnu Libra, nejprve banoval jakékoli reklamy na kryptoměny. A takových příkladů je celá řada.

Skutečně se ukazuje, že kryptoměny

v čele s Bitcoinem jsou na dobré cestě k všeobecné akceptaci a Bitcoin má dokonce našlápnuto k tomu, stát se globální rezervní měnou.

Co je rezervní měna

A co je vlastně ta rezervní měna, o které tady celou dobu mluvíme? Je to měna, kterou státy a různé instituce drží k zajištění. Možná jste už slyšeli pojem rezervy, tak to je přesně ono. Rezervní měna navíc určuje ceny v mezinárodních transakcích.

V minulosti takovou funkci plnilo zlato, později dolar, který byl jako poslední navázán na zlato a ostatní měny pak na dolar. V budoucnosti by podobnou úlohu mohl plnit Bitcoin. Dalo by se tedy říci, že by to znamenalo transormaci Bitcoinu na skutečně novodobé digitální zlato.

Altcoinová pohroma

V závěru článku bych se chtěl krátce vrátit k aktuální situaci na kryptomarketu, která je velmi nepříznivá pro většinu altcoinů. Řada osobností z kryptosvěta považovala za samozřejmost, že když Bitcoin roste, altcoiny rostou násobně více. Mám dojem, že část kryptokomunity začíná podléhat panice a zbavovat se altů.

Já můžu jen zopakovat ono obligátní: „myslete dlouhodobě.” Hodler by neměl podléhat iluzi, že se podle krátkodobého až střednědobého pohybu cen dá odvodit kvalita a potenciál projektu. Tak to jednoduše není.

Přitom kolik lidí klade otázky typu: „jaktože to kleslo, když je to tak dobrý projekt?” a podobné nesmysly. Pokud máte zakoupený dobrý projekt kterému věříte, tak by byla hloupost ho prodat po prvním zakolísání kurzu, nemyslíte? Já osobně věřím, že čas altcoinů ještě přijde.

TIP redakce: Měsíc s Hodlerem | Buď Budeme Bohatí Všichni, Nebo Nikdo

Závěr

Bez ohledu na aktuální střednědobou situaci na kryptomarketu platí, že Bitcoin je nejsilnější kryptoměna. Momentálně roste jeho podíl na celkové kapitalizaci, ale zase už tak přesně neplatí, že kam jde Bitcoin, tam jdou ostatní, jako jsme to viděli třeba minulý rok.

Přednost Bitcoinu však nespočívá až tak v dominenci, jako v jeho silné komunitě a celosvětové síti. Bitcoin je odolný proti útokům a má všechny předpoklady k tomu, aby časem dorostl do globální rezervní měny. Jen považte, ekonomické sankce, kybernetické útoky a dokonce ani armáda ho nemůže zastavit.

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku, Instagramu a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Zdroj:

https://dailyhodl.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *