Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Argentinský zákonodárce představil zákon pro výplaty v kryptoměně pro některé pracovníky

Nově zveřejněný návrh zákona může pomoci Argentincům v exportním podnikání, kteří by se díky němu měli vyhnout vysokým daním z plateb v cizí měně. A to díky kryptoměně.

Argentina rozhodne o umožnění výplaty v kryptoměně

…Ale jen pro některé obyvatele.

  • Člen zákonodárného sboru Argentiny José Luis Ramón navrhl legislativu, která by určitým pracovníkům v zemi umožňovala získat část nebo celý jejich plat v kryptoměně.
  • Navrhovaný krypto zákon bude platit pro kohokoli, kdo pracuje jako „vývozce služeb,“ a pro ty, kteří jsou závislí na příjmu od zaměstnavatele.
  • V případě přijetí bude každá dotčená osoba disponovat právem volby celé nebo části výplaty v kryptoměně nebo argentinských pesos.
  • Pracovníci, kteří poskytují služby v zahraničí, na základě Zákona 27 541 z prosince 2019 musí platit 30% daň z cizí měny. Ta se přitom na Bitcoin a další kryptoměny nevztahuje.
  • Argentinský zákonodárný systém se podobá tomu českému. To znamená, že návrh musí projít argentinskou Poslaneckou sněmovnou a Senátem, než bude zaslán prezidentu Alberto Fernándezovi k podpisu.
  • Navrhovaný zákon přichází v době, kdy někteří zákonodárci ve středoamerických a jihoamerických zemích prosazují regulatorní jasnost nebo přímé přijetí kryptoměny. Dosud však po Salvadorském stanovení Bitcoinu měnou podobně významný zákon v Brazílii, Panamě či dalších zemích přijat nebyl.

„Myšlenka je, že [pracovníci] mohou posílit svou samostatnost a zachovat kupní sílu svých odměn,” komantoval svůj návrh Ramón a dodává: „Tato iniciativa vychází z potřeby podporovat větší samostatnost a správu mezd, aniž by to znamenalo ztrátu práv

nebo vystavení situacím bezpráví v rámci pracovního poměru.“

Zajímavostí je, že v rámci českých právních norem, konkrétně jde o Zákoník práce, je v ČR možné bez problému vyplácet se souhlasem zaměstnance část mzdy v kryptoměně, tedy tzv. naturální mzdu, kam lze mimo jiné zařadit i Bitcoin. Nelze však mzdu vyplácet v kryptoměně celou, přičemž v korunách je zaměstnavatel povinen zaměstnanci platit mzdu nejméně do výše minimální mzdy, což je aktuálně 15 200 Kč.

 

Salvador přijal zákon o Bitcoinu a jako první stát na světě oficiálně uznává BTC jako měnu [Follow-up]

Salvador rozdá všem dospělým občanům bitcoiny za 30 USD v rámci masivního airdropu

Latinská Amerika zažehla bitcoinové hnutí, ale Spojené státy s Čínou by mohly zahájit útok: Příběh týdne

Barclays říká zákazníkům, že zastavuje platby na Binance, aby jejich peníze byly „v bezpečí”

Riziko hlubších výprodejů Bitcoinu se snížilo, říká analytická společnost Santiment

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *