Binance zastavila bankovní převody v eurech – dostala se do hledáčku evropských regulací a čelí hromadné žalobě

0
BINANCE, EURO, Forbes, žaloba, LUPA, NÁKUP, BITCOIN

Binance ve středu zastavila možnost vkladů v eurech prostřednictvím banky pro své uživatele. Zpráva se dotýká také uživatelů v České republice a na Slovensku. Stále však zákazníkům zůstává možnost využití platební karty.

Binance zastavila bankovní vklady v eurech

Burza Binance je v poslední době v hladáčku regulátorů a zaznamenává problémy v různých regionech. Nejnověji v Evropě, kde podle e-mailu, který burza posílá zákazníkům, regulační omezení, kterým Binance čelí, přinutily oblíbenou kryptoburzu dočasně zastavit bankovní převody v eurech. Konkrétně jde o eurové vklady prostřednictvím SEPA transakcí, které byly pozastaveny na dobu neurčitou kvůli okolnostem, které burza nemohla ovlivnit.

Binance v e-mailu uvádí:

„Kvůli událostem, které nemůžeme ovlivnit, dočasně pozastavujeme vklady v EUR prostřednictvím bankovních převodů SEPA od 7. července 2021 od 8:00 UTC.“

  • Konkrétní důvod nebyl přesně specifikován, víme jen, že jde o nápor opatření ze strany regulátorů.
  • Rozhodnutí přišlo jen den poté, co britský finanční gigant Barclays zastavil transakce na Binance.
  • Navzdory odporu Velké Británie, Japonska, Kanady a dokonce i Spojených států zůstává Binance zdaleka největší burzou kryptoměn na světě.

Binance čelí hromadné žalobě

Skupina italských a mezinárodních investorů podala žalobu proti hlavní burze kryptoměn Binance a tvrdí, že firma porušila svá vlastní pravidla obchodování s futures. Investoři hromadné žaloby tvrdí, že přišli o „desítky milionů“ dolarů kvůli tomu, že nebyli schopni řídit své pozice a prohlížet si své zůstatky během špičky obchodních hodin. Jde o časy, kdy byla Binance offline. K tomu došlo například 8. února, kdy Elon Musk oznámil, že Tesla koupila Bitcoin za 1,5 miliardy dolarů. Dále pak 18. dubna, 5. května, 19. května, 28. května a 4. června…

Advokátní kancelář Lexia Avvocati uvedla, že investoři by byli ochotni žalobu stáhnout, pokud by je Binance před 12. červencem náležitě odškodnila, a zároveň varovala, že bude usilovat o regulační omezení směny v Evropské unii a ve Švýcarsku.

Závěr

Burza Binance se dostala na mušku regulárorů v různých jurisdikcích. Zakladatel a CEO Binance Changpeng Zhao

Advertisement
v reakci na situaci uvedl, že hodlají regulátorům vyhovět. Dále poznamenal, že kryptoprůmyslu v několika zemích stále chybí jasné regulační rámce, a uvedl že „více regulací je ve skutečnosti pozitivním znamením, že průmysl dospívá.“ Binance je zdaleka největší kryptoměnovou burzou, přičemž jen v úterý zpracovala transakce v hodnotě více než 15,8 miliard dolarů – v porovnání s něco přes 2,2 mld. USD zpracovaných ve stejný den na druhé největší burze Coinbase. Obchodování kryptoměn mezi sebou, nákupy platebními kartami a další funkce nebyly ovlivněny.

 

Barclays říká zákazníkům, že zastavuje platby na Binance, aby jejich peníze byly „v bezpečí”

Návod Binance: Jak obchodovat na největší altcoinové burze? Registrace, poplatky a vše podstatné [2021]

Americká komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) vyšetřuje burzu Binance

Raiffeisen Bank a další banky rozhodují o tom, co (ne)můžou zákazníci dělat se svými penězi

Velryby dostaly chuť nakupovat Bitcoin a počet uživatelů kryptoměny trhá rekordy: Willy Woo

 

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *