Středa, 27 záříVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Velryby dostaly chuť nakupovat Bitcoin a počet uživatelů kryptoměny trhá rekordy: Willy Woo

Bitcoin v pondělí zlehka stahuje zisky, které zaznamenal během mírného oživení o víkendu. S aktuálně 3% propadem za 24 hodin je na ceně cca 34 400 dolarů a stále se tak prozatím jeho cena pohybuje v konsolidačním pásmu velmi zhruba vymezeném rozmezím 30 až 40 tisíc USD. On-chain analytik Willy Woo nicméně hlásí náhlý zájem velryb, které si začaly pochutnávat na bitcoinech, což může předznamenávat růst.

Velryby dostaly hlad

Příznivý fundament společně s výprodejovou cenou zapůsobil na velryby. Jedinci s velkým množstvím bitcoinů, kteří v posledních dnech vyčkávali, začali náhle nakupovat BTC. Prominentní on-chain analytik Willy Woo říká, že investoři, kteří nemají hluboko do kapes, se přímo vrhají na bitcoiny uprostřed rostoucích fundamentů.

  • Bitcoinové velryby analytik definuje jako jedince nebo subjekty s 1 000 až 10 000 BTC.
  • „Velryby: ‘Ňam ňam ňam… BTC je dnes tak báječný,'”komentuje Willy Woo náhlý velrybí apetit.
  • Následující graf také odhaluje, jak se bohatí držitelé zbavovali svých mincí prakticky na vrcholu.
Velryby začaly kumulovat Bitcoin (zdroj: Glassnode; Willy Woo)

Příznivý fundament

Jak poukázal špičkový on-chain analytik, zájem velryb o Bitcoin přišel přesně v době, kdy počet bitcoinových uživatelů zasáhl maxima tohoto roku. Poukázal přitom na zajímavý rozpor mezi sentimentem krátkodobývch obchodníků a fundamentem. Zatímco krypto tradeři říkají, že jsme jednoznačně vstoupili do medvědího trhu, data společnosti Glassnode ukazují, že růst uživatelů dosáhl nového maxima 2021.

Bitcoinoví uživatelé trhají rekordy (zdroj: Glassnode; Willy Woo)

Willy Woo v rozhovoru s Tone Vaysem uvedl:

„Aktuálně trh netuší, že silné ruce přicházejí a tiše, vždy tak nepatrně, hromadí své mince. A tak jsme právě teď na poměrech, které jsme naposledy viděli v tomto bodě (březen 2021), cena byla kolem 48 000, 49 000 dolarů na této úrovni nabídkového šoku, nabídkový šok znamená, že tito lidé, kteří drží tyto mince, neprodávají.”

Woo dodává, že současná aktivita silných držitelů BTC mu připomíná cenovou akci Bitcoinu před téměř rokem, kdy se obchodoval těsně nad 10 000 USD.

Nakonec, když tito lidé dominují, [je] velmi málo mincí k mání. Jsme v klasickém fundamentálním rozporu s cenou. Ceny utíkají dolů. Všichni techničtí obchodníci a chartisté jsou super medvědí. Myslí na 20 000 dolarů, protože to je další Fib (Fibonacciho) úroveň v hlavní zóně podpory. Cenová akce vypadá, že to potvrzuje. Mezitím tu máme fundamentální divergenci, kdy silné ruce vysávají mince, a tak velkou divergenci jsem neviděl od této zóny tady (srpen 2020).”

TIP: Myslete na to, že si časem projdete bear marketem: Pro nováčky – Co je medvědí trh u Bitcoinu

Závěr

On-chain analytik Willy Woo poukázal na podobnost aktuální situace s některými chvílemi v minulosti kryptotrhu, kdy došlo k akumulaci bitcoinů hodlery a velrybami. Zatímco byli obchodníci převážně bearish a čekali propad ceny, značný nárůst poptávky vysával z trhu dostupné jednotky, což se nakonec zákonitě odzrcadlilo na ceně. Zatímco graf působí, že jsme nejspíš vstoupili do dlouhodobého bear marketu a půjdeme dolů, data, na které poukázal Woo, ho nutí přemýšlet, zda tomu tak opravdu je, a zřejmě si to nemyslí.

Disclaimer
Kryptohodler poskytuje edukativní a zpravodajský obsah. Nenabízíme placené analýzy ani investiční tipy. Žádný článek nemá být chápán jako finanční rada a nelze na jeho základě přenést zodpovědnost za svá finanční rozhodnutí. Udělejte si vlastní průzkum.

Top3 úspěšné strategie na kryptotrhu: Naučte se investovat jako profík!

Bitcoin narazil na 41 tisíc dolarů a vrátil se do pásma. Růst se zatím zastavil, co dál?

ČR se může inspirovat Salvadorem a mít korunu i euro: Dominik Stroukal

Robert Kiyosaki: Zlato a stříbro jsou peníze od Boha a Bitcoin leží mimo systém

Robert Kiyosaki: Zlato a stříbro jsou peníze od Boha a Bitcoin leží mimo systém

NYDIG umožní přijetí Bitcoinu v 650 amerických bankách a družstevních záložnách

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *