Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

NYDIG umožní přijetí Bitcoinu v 650 amerických bankách a družstevních záložnách

New York Digital Investment Group (NYDIG) pracuje na svém slibu, umožnit milionům Američanů nakupovat bitcoiny ze svých bankovních účtů v roce 2021.

NYDIG chce dostat Bitcoin do bank

V roce 2021 se toho hodně řeklo o institucích a jejich přijetí Bitcoinu. Pro masovou akceptaci BTC je nicméně důležitější, než velké společnosti, které by část kapitálu vložily do bitcoinů jako do rizikové investice, právě retail. Bitcoin je svobodná digitální měna pro lidi a pro jeho rozšíření je velmi důležité, aby ho drželo a používalo velké množství drobných hodlerů a dalších uživatelů. Stávalo se, že se tomuto rozšíření tu a tam snažila bránit nějaká banka. Někteří uživatelé zaznmenali problémy při vkladech a výběrech z kryptoměnových burz, jindy byly jejich transakce označeny jako potenciálně zločinné, nebo jim banka dokonce odepřela možnost transakce na účet společnosti, která nabízí obchodování kryptoměn. Úplnou výjimkou pak nebylo ani diskriminační rušení bankovních účtů krypto společnostem.

Někteří pozorovatelé se domnívají, že banky k těmto krokům přistupují proto, že nemají z kryptotransakcí žádný zisk, ačkoli obecně jsou uváděny vágní důvody jako praní peněz či dokonce ochrana zákazníků. Právě proto může být zajímavé a přinést obrat, pokud se společnosti NYDIG podaří umožnit bankám na kryptoměnách a jejich směně za fiat profitovat. Jak uvedl

Forbes, 650 amerických bank bude brzy schopno nabídnout nákupy bitcoinů odhadem 24 milionům zákazníků.

Společnost poskytne custody službu

Podle zprávy spočívá výhoda plánovaného produktu v tom, že banky a  finanční instituce, které se rozhodnou tuto službu zpřístupnit, se nebudou muset vypořádat s náročnými regulačními požadavky souvisejícími s reálným držením kryptoměny pro své zákazníky. Služby (offline) úschovy kryptoměny jim poskytne právě společnost Nydig, která již za účelem dosažení svých záměrů s Bitcoinem uzavřela partnerství s Fidelity National Information Services, poskytovatelem služeb digitálního bankovnictví Q2, či atlantickým podnikovým platebním koncernem NCR…

„Jsme pevně přesvědčeni o výhodách kryptoměny a strategické aplikaci,“ říká prezident NCR pro digitální bankovnictví Douglas Brown. „A to platí pro naše bankovní vztahy, o čemž svědčí Nydig, napříč maloobchodníky, restauracemi a podobně.”

„Myslím, že prostřednictvím bank uvidíte levnější transakční poplatky, než jaké máte dnes na trhu,“ říká šéf bankovních řešení NYDIG Patrick Sells s tím, že samotnou výši poplatků si nicméně stanoví samotné banky.

TIP: Burzovně kótované společnosti, trusty a ETP nyní drží 7 % nabídky Bitcoinu, uvádí nová studie

Závěr

Od února 2021 byl Nydig správcem kryptoměn ve výši 4 miliard dolarů, včetně nejméně 30 000 bitcoinů v hodnotě 1 miliardy dolarů, vlastněných mateřskou společností Stone Ridge Holdings Group. Jen o měsíc později se spravovaná aktiva rozrostla na více než 6 miliard dolarů a firma od té doby tiše nashromáždila partnerství v oblasti bankovní infrastruktury, která podle jejich odhadů umožňují nabízet bitcoinové služby přibližně 70 % amerických bank. Společně s bankovními partnery včera zveřejnil celostránkový inzerát ve Wall Street Journal ve snaze představit bitcoiny širšímu publiku. Společnost také figuruje na seznamu žadatelů o bitcoinové ETF v USA.

 

 

NYDIG: Bitcoin se letos zpřístupní stovkám amerických bank a jejich klientům

ČR se může inspirovat Salvadorem a mít korunu i euro: Dominik Stroukal

Milník: 100 000 Obchodníků a Organizací Přijímá Bitcoiny

Proč nedržet Bitcoin (BTC) v peněženkách třetích stran, jako jsou burzy a banky: Názor

Bitcoin narazil na 41 tisíc dolarů a vrátil se do pásma. Růst se zatím zastavil, co dál?

Bitcoin narazil na 41 tisíc dolarů a vrátil se do pásma. Růst se zatím zastavil, co dál?

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *