Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Salvador rozdá všem dospělým občanům bitcoiny za 30 USD v rámci masivního airdropu

Salvadorská vláda pořádá ohromný bitcoinový airdrop pro své občany. Každý dospělý obyvatel země má nárok na BTC za 30 dolarů. Pro obyvatele relativně malé a chudé země to může představovat zajímavou finanční injekci.

Bitcoinový airdrop v Salvadoru

Žádný fanoušek Bitcoinu nezůstal neinformován o Salvadoru, který jako vůbec první země na světě přijal Bitcoin jako legální zákonné platidlo na svém území. Prezident Salvadoru pokračuje s kroky pro hladké přijetí Bitcoinu v zemi. Nyní oznámil, že vláda rozdá BTC v hodnotě 30 $ pro každého dospělého občana země. Nayib Bukele uvedl, že pro získání airdropu bude nutné, aby si lidé stáhli a zaregistrovali vládní aplikaci pro kryptoměny.

Prezident také oznámil, že zákon o Bitcoinu, přijatý zhruba před dvěma týdny, vstoupí v platnost 7. září, a ujistil občany, že „použití bitcoinů bude volitelné,“ jak uvedla agentura Reuters. On-chain analytik Willy Woo mezitím tweetoval, že globální uživatelská základna Bitcoinu díky přílivu 4,5 milionu Salvadoranů poroste o 2,5 %. Pokud by si pro airdrop přišli všichni dospělí, musel by za tímto účelem Salvador nakoupit BTC zhruba za 135 milionů dolarů.

Na páteční tiskové konferenci prezident Nayib Bukele uvedl, že vládní „aplikace peněženky bude fungovat dokonce kdekoli s mobilním připojením a nebudete muset mít mobilní plán pro aplikaci.“

Obavy nejsou na místě

Někteří obyvatelé Salvadoru či dokonce zahraniční banky a instituce vyjádřili obavy z přijetí Bitcoinu jako měny v Salvadoru. Tyto obavy však nemají opodstatnění v realitě, protože přijetí bitcoinů

jako zákonného platidla nebude stejné, jako když Salvador přijal dolar a bankovní účty převedly bývalou měnu colóny na dolary. Tentokrát zůstávají obě měny vedle sebe, což umožní podnikům i obyvatelům svobodně volit mezi dolarem a Bitcoinem. Mnoha lidem by však bitcoinová peněženka mohla kromě airdropu přinést možnost rychle, poměrně levně a nezávisle na zahraničních bankách převádět peníze.

Jak KryptoHodler informoval v polovině měsíce, tento příklad by ve skutečnosti podle některých ekonomů mohl inspirovat i Českou republiku, která by podobným způsobem mohla přijmout euro a současně si ponechat korunu.

 

Salvador přijal zákon o Bitcoinu a jako první stát na světě oficiálně uznává BTC jako měnu [Follow-up]

Falešný Ledger vám příjde poštou; Miami nabídne čistou energii těžařům; Světová banka nepomůže Salvadoru: Příběhy týdne

Výkon bitcoinové sítě klesl až o 70 %! Čeká nás rekordní úprava obtížnosti těžby Bitcoinu

Top3 úspěšné strategie na kryptotrhu: Naučte se investovat jako profík!

ČR se může inspirovat Salvadorem a mít korunu i euro: Dominik Stroukal

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *