Sobota, 20 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Falešný Ledger vám příjde poštou; Miami nabídne čistou energii těžařům; Světová banka nepomůže Salvadoru: Příběhy týdne

Milí hodleři, vítejte u hlavních kryptozpráv. Kryptosvět je stále ohromen událostmi ze Salvadoru a byť přijetí BTC první zemí na světě nevyvolalo nějaký překotný růst ceny, způsobilo zásadní posun ve vnímání a akceptaci kryptoměn. Světová banka však Salvadoru s Bitcoinem nepomůže. Kromě toho zde máme důležité varování pro vlastníky HW peněženky Ledger a další ukázku toho, proč je argument neekologie těžby Bitcoinu lichý.

Světová banka nepomůže Salvadoru

Světová banka odmítla podpořit žádost Salvadoru o pomoc při přechodu na používání bitcoinů jako zákonného platidla. „I když nás vláda požádala o pomoc s bitcoiny, není to nic, co by Světová banka mohla podpořit, vzhledem k nedostatkům v oblasti životního prostředí a transparentnosti,” uvedl mluvčí Světové banky.

Uvedené argumenty však podle názorů zastánců krypotoměn nemají opodstatnění v realitě. Dopad těžby Bitcoinu na životní prostředí mnozí označují jako zveličený problém a transparentnost BTC sítě je díky veřejnému blockchainu poměrně vysoká. Populární Bitcoiner Anthony Pompliano v reakci na zprávu uvedl, že „Světová banka nepřišla na to, jak na Bitcoinu vydělat peníze,“ a proto jej nepodpoří.

Mezitím se do Salvadoru začínají hrnout krypto společnosti a byznys leadeři, kteří zde hodlají investovat, což by mělo podpořit místní obyvatele i ekonomiku. Společnost Athena Bitcoin navíc naznačila, že hodlá rozmístit bitcoinové bankomaty po celém Salvadoru.

Ministr práce a sociálních věcí Salvadoru Rolando Castro však ve středu popřel tvrzení, že ministerstvo začalo diskutovat o možnosti uzákonnit BTC ke mzdám zaměstnanců, s tím, že je „příliš předčasné mluvit o mzdách.“

TIP: Otázka ekologie těžby: znamení, které nám ukazuje v novém světle společnost, kde udržitelnost ani svoboda stále není samozřejmostí.

Miami nabídne čistou energii těžařům

Jak víte, poslední dobou si odpůrci Bitcoinu našli nový argument – spotřebu “špinavé” energie a životní prostředí. Z problému se však rychle stává příležitost, protože se vynořují další a další ukázky, jak může těžba Bitcoinu využívat čistou energii, a to často na místech a ze zdrojů, které by jinak zůstaly nevyužity.

Nyní starosta Miami Francis Suarez říká, že jeho město přivítá těžaře z Číny a nabídne jim čistou a levnou energii. S rostoucí koncentrací těžby Bitcoinu v Severní Americe se starosta snaží učinit z Miami krypto těžební centrum a současně zmírnit obavy o životní prostředí, které sám sdílí.

Ve čtvrtek Suarez, který sám již dříve prozradil, že investoval do kryptoměn, vyzval zahraniční těžební společnosti, aby zvážily zřízení datových center ve městě, které jim poskytne jadernou energii. Představitelé města se údajně snaží snížit náklady na energii ve spolupráci s energetickými společnostmi. Další pobídky, jako jsou příznivé daně a minimální regulace, jsou podle starosty Miami také na stole.

Novinka zřejmě souvisí se snahou učinit z Miami hlavní město kryptoměn.

Falešný Ledger vám příjde poštou

Chcete vědět, jak vypadá únik dat v praxi? Uživatelé hardwarové peněženky Ledger jsou dlouhodobě terčem nejrůznějších pokusů o krádež a podvod poté, co z databáze výrobce unikly kontaktní údaje zákazníků. Podvodníci v tomto případě získali e-maily, fyzické adresy a další informace zadané při nákupu peněženky. Tato data jim stačila k  tomu, aby mnoho kryptoinvestorů připravili o peníze.

Za pozornost stojí, že tv tomto případě nezískali občanský průkaz či údaje o platební kartě, což by mohlo být ještě nebezpečnější. To se však bohužel kdykoli může stát na krypto burzách, kterým tyto vysoce citlivé osobní údaje nařizují ukládat zákony proti praní peněz. Jedním z nejčastějších útoků je cílený phishing. Podvodníci však našli dašlí trik.

Pokud jste patřili k 270 tisícům zákazníků Ledgeru, jejichž data unikla, může se vám stát, že vám rovnou do schránky dorazí upravená hardwarová peněženka, která se vydává za zásilku výrobce, ale odesílatelem jsou scameři. Má jediný cíl – přimět uživatele, aby do ní zadal svůj SEED. Jedná se o obnovovací frázi pro generování soukromých klíčů a přístup ke kryptoměnám. Podvodníci tak po zadání SEEDu do upraveného zařízení získají kontrolu nad kryptoměnou oběti a mohou si tyto prostředky převést na svou vlastní adresu. Je proto důležité, abyste nikdy nezadávali svůj SEED do neznámch zařízení či aplikací!

Upravený ledger (nahoře) vs. pravý Ledger (dole)

 

Ledger a Shopify čelí žalobě týkající se úniku citlivých osobních dat 270 000 zákazníků, které byly zneužity k phishingu

Výrobce hardwarových peněženek Ledger plánuje integraci DeFi po získání 380 mil. dolarů

Návod pro nováčky: 2. díl – hardwarová peněženka. Jak si mám založit Trezor nebo Leger

Učiní starosta Suarez z Miami kolébku kryptoměn?

Salvador přijal zákon o Bitcoinu a jako první stát na světě oficiálně uznává BTC jako měnu [Follow-up]

Zatímco FED pokračuje v tisku, hedgeové fondy masivně inklinují k Bitcoinu: 98 % finančních ředitelů potvrdilo budoucí investici!

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *