Burza Coinbase nabídne uživatelům 4% úročení USDC. Výhodné úroky oproti bankovnímu účtu nesou svá rizika

retail, bitcoin, krypto, bubble, bublina, fiat, dolar, euro, propad, libra, obchodování

V době, kdy FED i další centrální banky sypou nové nekryté peníze do oběhu více než kdy dřív, se stále více střadatelů poohlíží po produktech, které jim zajistí několikaprocentní roční zhodnocení na pokrytí inflace. Pro některé z nich by mohla být zajímavá nová nabídka veřejně obchodované společnosti Coinbase, která začala vyplácet 4 % ročně ze stablecoinu USDC.

Zhodnocení, jaké žádná banka nenabídne

 • Coinbase mnohonásobně zvýšila úročení stablecoinu USDC, podloženého americkým dolarem, s 8. největší kapitalizací na kryptomarketu.
 • Největší americká kryptoburza oznámila, že uživatelé budou moci získat 4 % úrok na USD Coin prostřednictvím produktu společnosti.
 • Úročení několikanásobně překonává běžný spořicí účet ve Spojených státech, ale i v Evropě.
 • Burza původně nabízela výnosy 1,25 % na USDC, a to od října 2019 do června 2020. Poté neočekávaně oznámila, že odměny pro uživatele, kteří drží stablecoin, klesnou na 0,15 %.
 • Úročení dolarového stablecoinu na Coinbase se tak rázem zvýšilo o více než 2 500 %.
 • Přesto na trhu existují nabídky, které americkou burzu překonávají – jako je BlockFi, vyplácející na úrocích asi dvakrát tolik, přičemž nabízí úročení i pro vklady v BTC či ETH.

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny zatímco spíte

Pozor na rizika!

 • Přestože se nabídka jeví lákavá, samotná burza upozornila na rizika, která jsou vyšší, než na běžných bankovních účtech, kde úročení zpravidla nedosahuje ani 1 %.
 • Coinbase uvedla, že vypůjčený USDC není na rozdíl od běžných spořicích účtů v USA chráněn Federální společností pro pojištění vkladů nebo Ochrannou společností pro cenné papíry.
 • Agentura Reuters pak začátkem týdne informovala, že německý finanční regulátor BaFin v pondělí udělil Coinbase burze povolení poskytovat krypto custody služby, tedy spravovat kryptoměny
  Advertisement
  klientů.

 

“I když jsou vysoké úrokové sazby lákavé, mohou představovat různé úrovně rizika,” tvrdí Coinbase. “Možná zjistíte, že vaše aktiva jsou půjčována neidentifikovaným třetím stranám a podléhají jejich kreditnímu riziku, které by mohlo vést k úplné ztrátě vašich kryptoměn,”varuje burza před neuváženým vkladem.

 

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny zatímco spíte

Interoperabilita: Cardano (ADA) spustí převodník ERC-20 tokenů na svou síť – zatím na testnetu

První den Coinbase na Nasdaqu končí oceněním 328,28 USD, kapitalizací 85,7 miliard dolarů a rekordem

Největší krach ve světové historii se blíží, kupujte zlato, stříbro a Bitcoin: Kiyosaki

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.