Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Interoperabilita: Cardano (ADA) spustí převodník ERC-20 tokenů na svou síť – zatím na testnetu

Top 4 kryptoměna na trhu Cardano (ADA) uvede převodník (chcete li konvertor), který bude sloužit pro snadný převod tokenů ERC-20 z ethereové proof-of-work (PoW) sítě na proof-of-stake (PoS) síť Cardana.

Cardano převodník pro ERC-20 míří na testnet

Interoperabilita blockchainů je jednou z největších výzev a projekty, které budou schopny navzájem komunikovat a převádět hodnotu, budou mít do budoucna značnou výhodu. Nový převodník ERC20 umožní tokenům běžícím na síti Etherea běžet na blockchainu Cardana. Vývojáři Cardana z jeho vývojářské společnosti IOHK uvedli, že převáděcí nástroj již brzy spustí na testnetu, přičemž prvním tokenem, který se dočká migrace, má být SingularityNET.

„Cardano v současné době podporuje ADA a nativní tokeny, které se ukázaly jako úspěšné s vymintovanými více než 160 000 tokeny. Nyní spouštíme převodník ERC20, abychom zajistili lepší interoperabilitu v budoucnu a položili pevné zázemí pro rozšířené obchodní příležitosti.

Náš převodník ERC20 je nástroj, který vydávajícím organizacím a jejich uživatelům umožní zpracovat migraci tokenů ERC20 do Cardana. Je určen vydavatelům tokenů (organizace, které chtějí povolit migraci svých tokenů do Cardana) a jejich uživatelům (držitelům tokenů), aby pomocí nástroje přesunuli své tokeny ERC20 do sítě Cardano.”

Uživatelé mohou migrovat ethereové tokeny na Cardano

To by podle vývojářů měl připravovaný převodník umožnit na „pár kliknutí.” Poté budou tyto tokeny „převedeny do speciálního nativního tokenu na Cardanu, který má stejnou hodnotu a funguje stejně jako ERC20,” uvedli vývojáři a dodávají: Pokud si to uživatel bude později přát, může své tokeny přesunout zpět do zdrojové sítě jejich spálením na Cardanu. Oboustranná konvertibilita je zapečená uvnitř.”

Jak to funguje?

Potenciální uživatelé si již v testnetu mohou nástroj ERC20 převodník vyzkoušet pomocí připojení Metmasku a zadání ADA adresy z testovací sítě Daedalus. Vývojáři k tomu uvedli:

„Když se uživatelé přihlásí ke svému účtu konvertoru ERC20, uvidí uvedené tokeny SingularityNET, které jsou k dispozici pro migraci, a kliknutím na token – podrobnosti, jako je zůstatek tokenu. Budou jen muset vybrat token, označit částku, kterou by chtěli převést, a poté je migrovat zadáním adresy Cardano. Když tokeny migrují na adresu, bude možné je použít pro platby a transakce z peněženky Daedalus. Všechny aktivity budou viditelné jak v Etherscanu, tak v Cardano Exploreru.

V pozdějších fázích uvidí uživatelé na řídicím panelu různé typy tokenů. Tokeny dostupné pro migraci budou uvedeny jako první, a pokud ještě nejsou způsobilé – bude možné se přihlásit k odběru aktualizací o všech změnách.

Hlavní panel – ERC-20 převodník (zdroj: IOHK)

DeFi

Propojení blockchainových protokolů a spolupráce na aplikacích jsou zásadní pro rozvoj decentralizovaného financování (DeFi). Jak uvádí DefiPulse, téměř 80 miliard dolarů je nyní uzamčeno v DeFi protokolech, což je více než 80krát více, než před rokem. Převážně se přitom jedná o ERC-20 tokeny, tedy kryptoměny založené na ethereovém tokenovém standardu ERC20.

Problémem je, že s rostoucí popularitou DeFi ethereová síť naráží na své limity a transakce se zpomalují a zdražují. Na grafu níže vidíte, jak prudce narostly průměrné náklady na transakce v ethereové síti. Přechod druhé největší kryptoměny na algoritmus proof-of-stake, od nějž si vývojáři i uživatelé slibují mnohem vyšší škálovatelnost, je přitom v nedohlednu. Vysoké poplatky jsou jedním z hlavních překážek k masovému přijetí decentralizovaných financí.

Ohledně toho ADA vývojáří uvedli:

„Ve srovnání s protokolem Ethereum proof-of-work potřebuje Ouroboros [Cardano PoS konsenzus] mnohem méně energie na zpracování síťových transakcí; běží s využitím elektřiny v měřítku velkého domu, spíše než malé země. Z tohoto důvodu je Ouroboros nejen ekologický, ale také potřebuje mnohem nižší poplatky za zpracování transakcí.”

TIP: DeFi sektor má potenciál přetrvat jako součást peněžních a kapitálových trhů

Závěr

V tuto chvíli běží převážná část DeFi na Ethereu. To se však do budoucna může změnit, protože přicházejí další platformy, kterým navíc hrají do karet vysoké poplatky v ETH síti. Pokud Cardano dokáže přinést efektivní a uživatelsky přívětivý interoperabilní nástroj pro práci s ERC-20 tokeny v kombinaci s uživatelsky přívětivým prostředím peněženky typu Metamask, můžeme si představit snadný převod hodnoty z ethereové sítě na síť Cardano. To by se tak obešlo zcela bez třetích stran, jako jsou centralizované burzy, a výsledkem by byl velký přínos pro samotné uživatele obou zmíněných kryptoměn.

Vše také záleží na úspěšném spuštění smart kontraktů. Těch bychom se na Cardanu mohli dočkat koncem léta, jak KryptoHodler dříve informoval. Ohledně data spuštění převodníku vývojáři dodávají:

„Testnet převodníku ERC20 je nyní v závěrečných fázích testování pro zajištění kvality před veřejným spuštěním. Tato fáze nám umožní otestovat cestu uživatele a vylepšit jeho zážitek spolu s řešením případných problémů. Brzy také poskytneme vyhrazené testnet prostředí s příslušnou dokumentací a pokyny, jak mohou uživatelé otestovat možnosti převodníku.”

 

Cardano (ADA) v srpnu spustí dlouho očekávané smart kontrakty! Update Alonzo umožní podporu DeFi či NFT

Cardano upgrade Mary přinese tokeny; Privacy DeX na Polkadotu Manta; USDC dotahuje Tether: Zprávy z coinů

Cardano (ADA) hard fork Shelley proběhl úspěšně – staking na mainnetu

Týdeník HODL | Co je Proof-of-Stake a proč je jako stvořený pro hodlery

Bylo spuštěno první bitcoinové ETF v USA, ale jen v uvozovkách: Bitwise

Crypto.com se stává oficiálním krypto a NFT sponzorem mistrovství světa v ledním hokeji IIHF

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *