Staknuté mince v Ethereum 2.0 dosáhly milníku 6 milionů kusů

Ethereum, ETH, ether, eth2,

ETH 2.0 má nyní více než 10krát více staknutých mincí ve svém mechanismu proof-of-stake, než to vyžadovala nadace Ethereum při spuštění před šesti měsíci. Dlouhodobí hodleři tak podle všeho věří, že projekt uspěje.

6 milionů etherů je uzamčeno v ETH 2.0

Hodleři natolik věří dlouhodobému růstu Etherea, že již do staking kontraktu Ethereum 2.0 uzamknuli více než 6 milionů mincí. To při aktuální ceně okolo 2 130 USD představuje přibližně 12,8 miliard dolarů. Jedná se v zásadě o sázku na úspěšný přechod na Ethereum 2.0, který představuje prakticky přerod druhé největší kryptoměny na trhu. Ethereum se v budoucnu zcela přestane těžit, což je kromě řady vylepšených vlastností určité plus i v kontextu spotřeby energie. Ambiciózní plán vývojářů pokračuje a validátoři uzamykající své 32etherové podíly se neustále přidávají.

Podle Nadace Ethereum jsou validátoři „zodpovědní za ukládání dat, zpracování transakcí a přidávání nových bloků do blockchainu.Validátoři, kteří nedodržují síťový protokol, přejdou do režimu offline nebo se nepodaří ověřit, riskují ztrátu svého staknutého Etherea. Ti, kteří pomáhají síti dodržovat pravidla a dosahovat konsensu při zpracování požadavků od uživatelů, získávají odměny.

10násobek původního minima

  • Ethereum 2.0 mělo potvrzený den spuštění 1. prosince 2020.
  • K potvrzení bylo potřeba minimum 524 288 uzamčených mincí ETH.
  • Nadace Ethereum tehdy ujasnila, že musí existovat alespoň 16384 vkladů validátorů 32-ETH 7 dní před 1. prosincem.”
  • Za šest měsíců se Ethereum 2.0 zvětšilo na 11x větší počet validátorů, než byly minimální požadavky na síť, o kterých rozhodla nadace v loňském roce.
  • Téměř 180 000 ověřovatelů uzamklo mince v depozitu, pro příležitost napájet blockchain.

V průběhu času se starý a nový blockchain budou pomalu slučovat. Spíše než nahrazení jednoho blockchainu za druhý se přechod na ETH 2.0 podle spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina podobá sérii „přírůstkových změn.” Validátoři nemohou své mince vybrat ani prodat dříve, než bude ETH 2.0 aktivní, což podle Vitalika

Advertisement
může trvat nejméně do konce příštího roku. Pokud tedy máte 32 etherů a chcete se ujistit, že je budete nejméně rok a půl hodlovat za všech okolností, uzamčení může být při potřebné dávce studia technickcýh detailů vhodná volba.

Vitalik Buterin ohledně čekání na PoS pro Ethereum: Kdy můžete čekat ETH 2.0 mainnet a sharding?

100násobná škálovatelnost Etherea na dosah. Optimistic rollups nás provedou až k ETH2, říká Vitalik Buterin

Vychladnutí přehřátých kryptotrhů pomohlo snížit poplatky na šestiměsíční minima

Ethereum 2.0 má potvrzený den spuštění 1. prosince díky koncovce několik hodin před termínem

Burza Coinbase nabídne uživatelům 4% úročení USDC. Výhodné úroky oproti bankovnímu účtu nesou svá rizika

NYDIG umožní přijetí Bitcoinu v 650 amerických bankách a družstevních záložnách

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.