San Marino uzákonilo eNFT na národní úrovni v podobě očkovacích pasů na VeChainu

Republika San Marino právě oficiálně schválila očkovací pasy na blockchainu VeChain. Tyto digitální certifikáty budou založené na eNFT a údajně ověřitelné po celém světě.

eNFT jako zákonem schválený očkovací pas

Zajímavě znějící možnost využití kryptoměn, blockchainu a NFT právě schválil první stát na světě. San Marino 1. července oznámilo schválení „zákonného dekretu č. 109 ze dne 16. června,“ který umožňuje zavedení očkovacího pasu s názvem „San Marino Digital Covid Certificate.“ Očkovací pas obsahuje záznamy o minulých infekcích, negativních výsledcích testů a také digitální osvědčení o očkování.

Certifikát o digitálním očkování je vydáván na žádost schválených zařízení sanmarínskými zdravotními úřady. Zaznamenává se na veřejném blockchainu VeChainThor propojením podnikového nonfungible tokenu (eNFT). Certifikát obsahuje dva QR kódy, které lze naskenovat a získat přístup k anamnéze související s Covidem. První z kódů je v souladu s požadavky a normami Evropské unie a lze jej ověřit schválenými členskými státy a subjekty. Druhý QR může skenovat „kdokoli“ mimo Evropskou unii a přesměruje uživatele do webové aplikace, kde lze ověřit certifikáty eNFT založené na blockchainu.

Milník podnikových NFT

„Republika San Marino právě schválila certifikát Digital COVID, vydaný pomocí NFTs prostřednictvím veřejného blockchainu VeChainThor!” To uvedl VeChain na Twitteru s tím, že se jedná o první přijetí eNFT na národní úrovni na světě.

Digitální certifikáty jsou přenosné řešení, které může kdokoli potenciálně ověřit, aniž by bylo nutné stahovat konkrétní aplikaci. Globální ředitel pro růst a inovace ve společnosti DNV, která se na projektu podílí, Renato Grottola, dodal: Použití blockchainové technologie VeChain, a zejména nezměnitelných tokenů, umožňuje zvýšit důvěru v pravost informací a snížit riziko padělání.”

Pro vydávání a ověřování digitálních certifikátů byl zřízen národní informační systém. To umožňuje jejich stažení přímo z vlastního elektronického zdravotního záznamu osoby. Sunny Lu, spoluzakladatel VeChainu, uvedl:

„Nedlouho poté, co jsme přinesli myšlenku podnikového NFT, představuje Digital Covid Certificate dokonalý případ využití v tomto sektoru, což je také nové řešení, které pomůže vládě získat zázemí v ​​boji proti COVID-19.”

Závěr

VeChain má na svědomí další zajímavou spolupráci a partnerství za účelem využití technologie blockchain v reálném světě. Tentokrát jde o digitální covid certifikáty, které mají sloužit jako ověřitelné očkovací pasy a údajně je bude možné použít kdekoli na světě. Po Salvadoru

Advertisement
je San Marino další z menších států, který v nedávné době uzákonil nějakou verzi využití kryptoměn.

Zilliqa spustila mainnet staking; VeChain DeX Vexchange; Přes 60 % ETH se nepohlo déle než rok: Zprávy z coinů

VeChain: Partnerství s McDonald’s zahrnující Čínskou aliancí pro zdraví zvířat a bezpečnost potravin (CAFA)

XRP je DLT “game changer” a VeChain má “killer app” blockchainu, “adopce” bude pokračovat

Salvador přijal zákon o Bitcoinu a jako první stát na světě oficiálně uznává BTC jako měnu [Follow-up]

Staknuté mince v Ethereum 2.0 dosáhly milníku 6 milionů kusů

71 % mincí ADA na 670 tisících adresách je zastakovaných, 60 dní před spuštěním smart kontraktů na Cardanu

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.