Wyoming legálně uznává první DAO ve Spojených státech! Upevňuje pozici top krypto-friendly státu

Vítejte, Wyoming je místo, kde kromě návštěvy Yellowstonského národního parku můžete najít také rozvíjející se kryptoměnový průmysl. Jedná se totiž o jedno z nejvíc krypto-friendly míst ve Spojených státech.

První legálně uznané DAO schválil Wyoming

V březnu KryptoHodler informoval o záměrech Wyomingu ohledně decentralizované autonomní organizace (DAO). Posléze byl návrh přijat a tím byl dosažen milník, kdy první stát v USA (možná na světě) uzákonnil DAO jako právní společnosti. DAO jsou společnosti, jejichž správa je postavena na inteligentních kontraktech a kde je rozhodování decentralizováno kolem organizace, která nemá nadřízené či ředitele. Jedná se o revoluční koncept, který umožňuje zakládat DAO jako společnosti s ručením omezeným (LLC) v právním světě, kde je dosud každá organizace považována za centrálně spravovanou alespoň jednou osobou.

 • Wyoming dále upevňuje svou pozici státu, který je nejvíce nakloněn kryptoměnám v Severní Americe.
 • Schválil první právně uznanou decentralizovanou autonomní organizaci (DAO) ve Spojených státech.
 • CryptoFed DAO byl podle nedělního oznámení uznán jako právní subjekt.
 • CryptoFed byl založen poskytovatelem řešení mobilního bankovnictví mSHIFT 1. července 2021.
 • Projekt popisuje své poslání propagovat ekonomiku se dvěma tokeny, která je imunní vůči inflačním nebo deflačním vlivům.
 • DAO
  Advertisement
  nativní algoritmický stablecoin Ducat, založený na kryptoměně EOS, údajně usnadňuje transakce bez poplatků.
 • Ducat vyplácí držitelům úroky, které se dynamicky upravují pomocí strojového učení tak, aby růst ceny vyrovnal inflaci dolaru.
 • Governance token Locke pak má za úkol stabilizovat Ducat a byl vydán v souladu s návrhem Token Safe Harbor 2.0, který v dubnu definovala komisařka SEC Hester “Kryptomáma” Peirce na stránkách komise pro cenné papíry a burzy.

Co se týče dřívějších úspěchů pro kryptoprůmysl ve Wyomingu, můžeme zmínit třeba právní rámec pro bankovní licence pro kryptofirmy. V září 2020 obdržel Kraken bankovní listinu ve Wyomingu, čímž se stal první kryptoburzou, která může fungovat jako banka ve Spojených státech. Avanti ho následovala v říjnu. V březnu letošního roku se Wyoming stal prvním státem v zemi, který přijal právní předpisy uznávající DAO jako samostatnou formu společností s ručením omezeným. Na základě tohoto ustanovení 1. července vznikla první legálně uznaná decentralizované autonomní organizace (DAO) – CryptoFed. Jedná se o zajímavý milník pro decentralizované řízení i krypto jako takové.

 

Wyoming chce uzákonnit DAO jako společnosti; Prošel Bidenův balíček za 1,9 bil. $; Syn Petera Schiffa je all in BTC: Příběhy týdne

Kryptoburza se stane bankou! Co plánuje Kraken se svou bankovní licencí v USA?

DAO – historie a zánik první velké Decentralizované autonomní organizace

San Marino uzákonilo eNFT na národní úrovni v podobě očkovacích pasů na VeChainu

Velryby dostaly chuť nakupovat Bitcoin a počet uživatelů kryptoměny trhá rekordy: Willy Woo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.