Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Barclays říká zákazníkům, že zastavuje platby na Binance, aby jejich peníze byly „v bezpečí”

Britská nadnárodní banka Barclays informovala zákazníky, že již neumožňuje platby na kryptoburze Binance. Zákaz transakcí potvrzují zprávy od uživatelů za poslední týden. Bance prý leží na srdci dobro klientů, resp. bezpečí a ochrana jejich peněz.

Barclays zakazuje transakce na Binance

  • Gigant finančních služeb potvrdil, že platby debetní / kreditní kartou Barclays na krypto burze Binance nebudou až do odvolání povoleny.
  • Někteří uživatelé na Twitteru vyjadřují znepokojení či rozhořčení, navrhují, že jsou dost staří, aby se chránili sami, a hovoří o změně banky.
  • Banka uvedla: Je naší odpovědností pomoci chránit vaše peníze. S ohledem na tuto skutečnost jsme se rozhodli zastavit platby prováděné kreditní / debetní kartou na Binance až do dalšího upozornění, abychom pomohli udržet vaše peníze v bezpečí.”
  • Obsluha twitterového účtu banky odkázala uživatele Binance na web britského finančního regulátora Financial Conduct Authority pro „další informace o Binance a obecně o investování do kryptoměn.“

TIP: Raiffeisen Bank a další banky rozhodují o tom, co (ne)můžou zákazníci dělat se svými penězi

Burza říká, že jde o pochybení

26. června FCA varoval spotřebitele, že společnosti Binance Markets Limited (BML) již nebude povoleno vykonávat regulované finanční služby ve Velké Británii. Britský regulační úřad také poskytl několik obecných pokynů k investování do kryptoměny:

„Dávejte si pozor na reklamy online a na sociálních médiích slibující vysokou návratnost investic do kryptoaktiv nebo produktů souvisejících s kryptoaktivy… I když neregulujeme kryptoaktiva jako Bitcoin nebo Ether, regulujeme určité deriváty kryptoaktiv (jako jsou futures kontrakty, opce..), stejně jako kryptoměny, které bychom považovali za cenné papíry.“

  • Binance poté objasnila uživatelům ve svém prohlášení ve čtvrtek, že BML je samostatnou obchodní a právnickou osobou a že příkaz FCA nevyloučil Binance.com z podnikání s rezidenty Spojeného království.
  • Rozhodnutí společnosti Barclays ukončit zprostředkování plateb britských zákazníků a společnosti Binance bylo burzou označeno za důsledek jednání s „nepřesným pochopením událostí.“
  • Varování FCA vyděsilo i další britské Banky. Britské Monzo a Starling také údajně začaly blokovat platby na Binance a dalších krypto burzách.

Binance uvádí, že uvítá otevřený dialog se společností Barclays, aby se o této záležitosti dále diskutovalo: Bereme naše povinnosti v oblasti dodržování předpisů velmi vážně a zavázali jsme se spolupracovat s regulačními orgány na formování politik, které chrání spotřebitele, podporují inovace a posouvají naše odvětví vpřed.”

Raiffeisen Bank a další banky rozhodují o tom, co (ne)můžou zákazníci dělat se svými penězi

Salvador přijal zákon o Bitcoinu a jako první stát na světě oficiálně uznává BTC jako měnu [Follow-up]

Bitcoin narazil na 41 tisíc dolarů a vrátil se do pásma. Růst se zatím zastavil, co dál?

NYDIG umožní přijetí Bitcoinu v 650 amerických bankách a družstevních záložnách

San Marino uzákonilo eNFT na národní úrovni v podobě očkovacích pasů na VeChainu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *