Po rekordním propadu obtížnosti těžaři Bitcoinu hlásí až 50% zvýšení výnosnosti těžby

ropa, pumpa, těžba, cena, propad, kurz, graf, věž, vrt, pumpa

Čína vyhání těžaře, což má negativní vliv na výkon bitcoinové sítě, resp. hashrate BTC. Těřaři, kteří nadále těží, však zažívají prudký nárůst výnosnosti, který údajně dosahuje až 50% zvýšení zisků.

Těžba BTC je nyní profitabilnější

Aktivní těžaři těží z výhod, zatímco ostatní zůstávají zcela offline. Přibližně polovina hashrate je nyní offline, protože se těžaři stěhují z Číny, a zůstává neznámo, jak rychle se budou moci vrátit online. To pro všechny ostatní znamená poloviční konkurenci a tím také až dvojnásobné zisky. Denní výnosy z těžby se podle dat Blockchain.com v pátek, den před úpravou obtížnosti, pohybovaly kolem 20,7 milionů USD.

Advertisement
O den později dosáhly 29,3 milionů dolarů a do úterý tohoto týdne 31,9 milionů dolarů.

Výnosnost těžby (zdroj: Blockchain.com)

Anylytická on-chain společnost Glassnode k odlivu hashrate uvedla:

Máme velmi zajímavou dynamiku, kdy přibližně 50 % hashrate je v současné době offline a přináší spoustu nákladů kvůli logistice a prostě žádnému hashování, s hardwarem, který prostě nefunguje, a druhých 50 % v podstatě vidělo, jak polovina jejich konkurence vypadla ze sítě.[..] Přestože protokol nyní vydává stejný počet mincí jako obvykle a má sníženou obtížnost, jsme nyní v situaci, kdy polovina sítě zdvojnásobila své příjmy a druhá polovina sítě v podstatě neprodukuje nic.”

TIP: Na webu Kryptomagazin.cz si k tématu můžete přečíst, že Bitcoin spotřebovává nejméně elektřiny od listopadu 2020

Padl rekord

U aktivních těžařů se ziskovost vrátila přibližně na úroveň, která byla zaznamenána při ceně 55 000 – 60 000 USD / BTC. Odliv těžařů z Číny pak podle Glassnode vedl k nejdelšímu intervalu mezi vytěženými bloky od roku 2009. Právě za účelem 10minutového “block time” se pravidelně automaticky upravuje obtížnost těžby.

V současné době je skóre obtížnosti těžby 14,363,025,673,659 (14,36 T). Před poslední úpravou, která proběhla 03.07.2021, byla obtížnost těžby na 19,932,791,027,262 bodech (19,93 T; 13. 06. 2021). Kryptohodler dříve upozornil na očekávaný historicky největší pokles obtížnosti těžby. Ten nakonec skutečně dle očekávání proběhl a dosáhl hodnoty -27,94 % u bloku číslo 689 472.

Hashrate BTC (zdroj: bitinfocharts.com)

 

Výkon bitcoinové sítě klesl až o 70 %! Čeká nás rekordní úprava obtížnosti těžby Bitcoinu

Zásahy do těžby se stupňují – Čína hrozí těžařům sociálním vyloučením; Írán těžbu zakázal do konce léta: Příběhy týdne

Čína banuje Bitcoin? Pokračující pád podpořil další FUD a Bitcoin klesl pod 40 tisíc dolarů

Microstrategy CEO Michael Saylor zprostředkoval úspěšné setkání Elona Muska a severoamerických těžařů Bitcoinu

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.