Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Status Bitcoinu jako zákonné měny v Salvadoru povede k sankcím, říká profesor ekonomie

Salvador, který si 9. června 2021 demokraticky odhlasoval přijetí Bitcoinu jako zákonného platidla, může svého rozhodnutí litovat. Jeho krok nakonec povede k mezinárodním sankcím a zemi, která si chce své ekonomické problémy částečně řešit Bitcoinem, to nakonec vyjde draho. To není náš názor, ale interpretace názorů profesora aplikované ekonomie na Univerzitě Johna Hopkinse.

TIP: KYC za prodej?! Číňané mohou obchodovat na zakázaných burzách s pomocí kradených údajů

Za uzákonnění Bitcoinu měnou bude Salvador čelit sankcím

  • Poprvé v historii byl Bitcoin oficiálně uznán zákonným platidlem. K tomu došlo v latinskoamerickém Salvadoru v červnu tohoto roku.
  • Prezident Nayib Bukele, který bitcoinový zákon sám navrhl, byl velmi aktivní na sociálních sítích a zasadil se o řadu souvisejících novinek, včetně těžby využívající nadbytečnou sopečnou energii země.
  • Steve Hanke, profesor aplikované ekonomie na Univerzitě Johna Hopkinse, říká, že přijetí bitcoinů jako zákonného platidla vystavuje zemi riziku sankcí.
  • Podle Hankeho by mohlo mít za následek sankce to, že pravděpodobně v důsledku nové regulace dojde k porušení standardů finanční akční skupiny (Financial Action Task force) – nevoleného mezinárodního orgánu vytvořeného Skupinou G7, který po jednotlivých státech vynucuje AML / KYC regulace.
  • Jedná se o známé a často kritizované zákony proti praní peněz a terorismu, které plošně nutí třeba uživatele kryptoměn zpovídat se z hypotetických obvinění a nahrávat citlivé osobní dokumenty na databáze třetích stran, jako jsou burzy.

“Jakmile [červená] vlajka přijde.., pak dostanete sankce.

A nevím, jaké by to byly sankce. Mohly by však existovat sankce. ..Sankce samy o sobě […] v zásadě omezují finanční činnost ve finančních transakcích a může jít od lehkého tlaku k tvrdému stlačení,“ varoval Hanke nejasně.

Ekonom dále dodává:

„… 27 z 58 špatných chování, které následuje finanční akční skupina – s největší pravděpodobností bude Bitcoinem porušeno. Podle navrhovaného zákona o bitcoinech, který zavede Salvador 7. září, je téměř nemožné vyjít čistě. [Bukele] se zoufale snaží, aby tento Bitcoin fungoval, a článek 7 zákona [který vyžaduje, aby obchodníci akceptovali Bitcoin] je zákonem vynucený prostředek směny. Nutí obchodníky, aby si to vzali, ať chtějí nebo ne.

Je tedy z nějakého důvodu velmi odhodlán lidi nutit a dotovat je, aby to používali. A tak si musíte položit otázku proč.“

 

Salvador přijal zákon o Bitcoinu a jako první stát na světě oficiálně uznává BTC jako měnu [Follow-up]

Salvador rozdá všem dospělým občanům bitcoiny za 30 USD v rámci masivního airdropu

Argentinský zákonodárce představil zákon pro výplaty v kryptoměně pro některé pracovníky

Binance zastavila bankovní převody v eurech – dostala se do hledáčku evropských regulací a čelí hromadné žalobě

Svoboda stále není samozřejmostí! Na začátku třetího tisíciletí [Komentář]

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *