Nadace Cardano vytvořila “pětiletku” – plán se zaměřuje na banky a společnosti Fortune 500

cardano, ada

Pětiletý plán pro kryptoměnu Cardano (ADA) má za cíl vstup kryptoměny do hlavního proudu finančních institucí a velkých korporací. Generální ředitel Cardano Foundation Frederik Gregaard říká, že jde o strategicky důležité rozhodnutí.

Cardano má dlouhodobý plán

5letý strategický plán je nejnovějším počinem švýcarské nadace, která je zodpovědná za dohled nad růstem Cardana. Ta se na jeho základě snaží navázat partnerství s hlavními finančními institucemi.

„Když se podíváme do roku 2022, není to jen důležité, ale životně důležité pro náš ekosystém, který je postaven na nativní měně ADA jako tokenu utility [s užitkovou funkcí]. [Tohle] Vám umožní pracovat na našem blockchainu, ať jste kdekoli, pokud budujete obchodní model nebo pokud zachycujete obchodní hodnotu z optimalizace obchodních postupů. Nebo pokud budujete akciový token nebo NFT, nebo jste rybářem v západní Africe a budujete identitu – ať se stane cokoli, jak se u nás integrujete, vždy přijde na ADA …

Proto je pro nás nástup do 50 bank velmi důležitý. Mělo by to být tak, že pokud máte hodně ADA, můžete se vždy dostat do místní fiatové měny. A z místní fiatové měny se vždy můžete dostat do ADA a postupem času do jakéhokoli jiného tokenu, který držíte, pomocí Cardano blockchainu.“

Těmito slovy komentoval generální ředitel velké vize nadace Cardano Foundation pro svou kryptoměnu. Ohledně finančních institucí pak dodal, že nástupní banky vystaví starší finanční instituce výhodám blockchainové technologie.

„Druhá část zaměřená na banky nám umožní jít s proudem, tlačit na jedno z nejvíce regulovaných odvětví a také na jedno z odvětví, které je nejzralejší na změnu, aby si v zásadě otevřeli oči pro to, co mohou dlouhodobě dělat pomocí inteligentních smluv a dalších funkcí protokolu Cardano.“

Fortune 500

Gregaard dále uvedl, že se nadace Cardano také zaměřuje na akceptaci mezi společnostmi z žebříčku Fortune 500. Jedná se o každoroční žebříček sestavený a vydaný časopisem Fortune, který řadí 500 amerických soukromých a veřejných korporací podle jejich hrubého obratu. 

Úspěšné společnosti z žebříčku Fortune 500 chce nadace podpořit v „držení ADA, používání ADA. Když vezmeme Cardano jako protokol, jako infrastrukturu do strojovny těchto velkých nadnárodních společností, ukážeme jim, co to znamená mít skutečnou transparentnost a skutečnou neměnnost dat.

Advertisement
A jak změnit řízení těchto společností tak, aby optimalizovaly to, co akcionáři opravdu chtějí, nejen další výdělky a další čtvrtletní výnosy.“

Závěr

Akceptace je pro kryptoměny jednou ze zcela stěžejních strategických výhod, ne-li naprostou nutností. Pokud altcoin nikdo nepoužívá, nemá valnou šanci na přežití, natož dlouhodobý úspěch. Cardano je kryptoměna, která má poměrně velmi silný tým a dobře zvládnutý marketing. Do konce léta by navíc měla projít velmi důležitým updatem, který přinese inteligentní smouvy a umožní tak DeFi a další aktivitu na blockchainu ADA. V době přípravy článku je Cardano pátou největší kryptoměnou s kapitalizací přes 43 miliard dolarů.

 

71 % mincí ADA na 670 tisících adresách je zastakovaných, 60 dní před spuštěním smart kontraktů na Cardanu

Cardano (ADA) v srpnu spustí dlouho očekávané smart kontrakty! Update Alonzo umožní podporu DeFi či NFT

San Marino uzákonilo eNFT na národní úrovni v podobě očkovacích pasů na VeChainu

Staknuté mince v Ethereum 2.0 dosáhly milníku 6 milionů kusů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.