Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bylo zahájeno tažení proti přístupovým bodům do kryptoměny, říká veteránka z Wall Street

Caitlin Long, zakladatelka a generální ředitelka průkopnické krypto banky Avanti Bank & Trust, prohlásila, že regulační zásahy proti kryptoměně „začaly.“

Zahájeno tažení proti přístupu ke kryptoměně: Caitlin Long

Svobodná měna získala nový rozměr akceptace poté, co ji první stát na světě přijal jako legální platidlo. Tato událost rozvířila vlnu negativních ohlasů z různých mezinárodních organizací a dalších osob, které krok Salvadoru kritizují. Země je nyní pod nátlakem různých politických sil a vyhrožuje se jí různými kroky od mezinárodních sankcí, po odmítnutí půjček ze strany mezinárodních bank. Ačkoli je spojení pouhou spekulací, nelze přehlédnout, že v poslední době dochází k určitému tlaku bank a finančních organizací, ale i politiků, na to, aby se zablokovaly vklady na krypto burzy, nebo rovnou zakázaly / omezily samotné burzy.

  • Problémy zaznamenává největší kryptoměnová burza Binance i další burzy a jejich zákazníci, kteří jsou omezováni celou řadou bank. Neúspěšná prezidentská kandidátka Elizabeth Warrenová požaduje přísnější ochranu krypto investorů v USA a tlačí na SEC, aby se zaměřila na kryptoburzy.
  • 13. července veteránka z Wall Street Caitlin Long sdílela své myšlenky a názory na současnou regulační situaci v USA.
  • Úřady se nezaměřují přímo na bitcoiny a etherea, ale místo toho se rozhodly namířit zbraně na fiatové vstupní brány umožňující vstup do sektoru.
  • Analytička to uvedla s tím, že regulační zásahy proti kryptoměně začaly:Zdá se, že začal tvrdý zákrok. Nevím, jak to dopadne, ale nebude to mít přímý dopad na BTC, ETH, atd. Základní vrstvy budou [nadále] přidávat bloky, ovlivní to zprostředkovatele a přístupové body v USD.”
  • Konec období pro komentování navrhovaných pokynů pro přístup k platebnímu systému Federálního rezervního systému, 13. července, Long označila jako „klíčovou událost“ pro další vývoj událostí.
  • Tyto pokyny, navržené 5. května, „stanovují zásady pro depozitní instituce, aby měly přímý přístup k Fedu
    a jeho službám v USD.”
    Vetránka k tomu dodala, že sama pracuje na otevření přímého přístupu pro krypto byznysy, kterých se prý pokyny týkají, byť zde nejsou přímo zmíněny.

TIP: K tématu si na webu Kryptomagazin.cz můžete přečíst, že se další finanční instituce rozhodla dát ruce pryč od Binance a neprovádět platby

„Pro naše odvětví je důležité, aby společnosti, které dodržují zákony, mohly získat přímý přístup v amerických dolarech sami. Nejde jen o odstranění vrstev poplatků, které mnoho lidí v našem odvětví vynakládá jen proto, aby získali přístup k USD,“ uvedla. Větší problém představuje právě zásah proti vstupním branám, který se opět v poslední době zesiluje. Caitlin Long dále připomíná situaci z roku 2017, kdy řada bank zrušila krypto burzám účty, bez ohledu na to, zda šlo o legální a legitimní společnosti, nebo ne, a fakt, že i přední americká burza Coinbase vyjádřila stejné obavy ve svém IPO prospektu.

Neúspěšná prezidentská kandidátka Elizabeth Warrenová požaduje přísnější ochranu krypto investorů v USA

Barclays říká zákazníkům, že zastavuje platby na Binance, aby jejich peníze byly „v bezpečí”

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Některým uživatelům burzy Binance zmizely zůstatky. Co se děje? „Funds are SAFU”

Raiffeisen Bank a další banky rozhodují o tom, co (ne)můžou zákazníci dělat se svými penězi

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *