Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Cenovka Bitcoinu se stabilizuje kolem 100násobku unce zlata, míní top analytik Bloombergu

Mike McGlone, hlavní komoditní stratég společnosti Bloomberg Intelligence, se domnívá, že cena Bitcoinu by mohla stonásobně překonat tržní hodnotu unce investičního zlata.

McGlone digitální zlato oceňuje ve zlatě

Zpravidla se pro vyjádření tržní hodnoty jednotky Bitcoinu používá dolar. O to zajímavější by mohlo být udávání ceny svobodné internetové měny v něčem, co je jí z principu bližší. Tímto artiklem by mohlo být zlato, které lidstvu plnilo funkci peněz po mnohá staletí a má tak pro tuto funkci ve skutečnosti mnohem lepší kvalifikaci, než fiat peníze. Hodnota fiat měn pak každoročně klesá v důsledku plánované inflace a tudíž může z dlouhodobého hlediska jejich využití vést ke značnému zkreslení.

KryptoHodler z tohoto důvodu od dnešního dne čas od času zveřejní aktuálí tržní cenu BTC vyjádřenou v uncích zlata. Ta aktuálně činí 18,2 oz / BTC. Na letošních maximech se pak jednotka Bitcoinu obchodovala přibližně na hodnotě jednoho kilogramu drahého kovu.

Stratég Bloombergu očekává růst BTC

V červencovém vydání měsíčního zpravodaje o kryptoměně Bloomberg Crypto Outlook McGlone uvádí, že na základě technické analýzy očekává růst a zřejmě má na mysli ten dlouhodobý. Analytik uvedl:

Bitcoin může být více než digitální verze zlata. Potenciální cestou ceny Bitcoinu je stabilizace kolem 100x unce zlata a pro volatilitu obnovení její sestupné trajektorie, pokud se budou opakovat minulé vzorce.

Naše grafika zobrazuje dobrý důvod, proč by kryptoměna mohla pokračovat v postupu ve srovnání s kovem, protože 260denní volatilita bitcoinu se objevuje v raném zotavení z dosažení dosud nejnižších [hodnot] vs. zlato v prosinci. Na konci roku 2016 tvořilo toto měřítko relativního rizika podobné dno, protože poměr Bitcoin \ zlato překonal rezistenci [na úrovni] 1x na cestě k 10násobku v roce 2017.“

Druhé pololetí 2021 dodá Bitcoinu lesk

Mike McGlone je ohledně druhé části tohoto roku v naději, že Bitcoin dosáhne znovunabytí svého lesku, zatímco kryptotrh pravděpodobně za 2. pol. vstoupí do dospělejšího stadia..”

Excesy 1. pol., jak dokládá Dogecoin, byly zmírněny a trend migrace do hlavního proudu se jeví jako docela silný, zvláště pokud jsou vodítkem fondy v Kanadě a prodloužený seznam čekatelů v USA [na ETF].“

Měsíční zpravodaj dodává, že rostoucí přijetí krále altcoinů Ethereum je býčím znamením, že druhé největší kryptoměnové aktivum podle tržní kapitalizace může sledovat trajektorii Bitcoinu v roce 2017.

Platforma typu go-to pro krypta a decentralizované finance – Ethereum – se na býčím trhu objevuje se slevou a na chvíli by se mohla konsolidovat na 2 000 – 4 000 $. Ethereum vypadalo jako Bitcoin v roce 2017 a vyplavilo nadměrné spekulace, zatímco nárůst použitých adres odráží zrychlující se digitalizaci peněz…

Podobně jako Ethereum začátkem tohoto roku začaly bitcoiny roku 2017 kolem 1 000 $ a dosáhly vrcholu těsně pod 20 000 $. Ethereum by mohlo zůstat v rozmezí 2 000 – 4 000 $ od května zhruba do října a udržovat letový plán podobný Bitcoinu z roku 2017. “

Závěr

No, co tomu říkáte? Pokud jste se potřebovali trochu pokochat a motivovat pozitivní predikcí, tak myslím, že McGlone se této role zhostil výborně. Bitcoin i Ethereum podle jeho predikce moho dosáhnout více než 5násobku ze současných hodnot. Zda se jeho bullish targety vyplní však ukáže až čas. Budeme si tedy muset počkat na druhé pololetí, kdy se rozhodne, zda bude bull market po korekci pokračovat, nebo bude downtrend pokračovat.

 

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Největší krach ve světové historii se blíží, kupujte zlato, stříbro a Bitcoin: Kiyosaki

Riziko hlubších výprodejů Bitcoinu se snížilo, říká analytická společnost Santiment

Karty Visa zpracovaly kryptoplatby za více než 1 miliardu USD v první polovině roku 2021

Neúspěšná prezidentská kandidátka Elizabeth Warrenová požaduje přísnější ochranu krypto investorů v USA

Status Bitcoinu jako zákonné měny v Salvadoru povede k sankcím, říká profesor ekonomie

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *