Denně odtéká 2 000 BTC z centralizovaných krypto burz!

Bitcoin, půlení, Stock-to-Flow

Rostoucí odtoky bicoinů z kryptoměnových burz naznačují zvýšené hromadění BTC v rukou investorů a hodlerů. Potenciálně může jít o bullish indikátor pro cenu Bitcoinu.

2 000 BTC denně odteče z burz

  • Počet bitcoinů držených na centralizovaných burzách od konce května trvale klesá a z burz denně odtéká zhruba 2 000 BTC (v současných cenách zhruba 66 milionů USD).
  • Pondělní zpráva on-Chain Week“ on-chain analytické firmy Glassnode uvádí, že BTC rezervy na centralizovaných krypto burzách klesly na úrovně při dosažení ATH (cca 65 000 USD). Jsou tedy nejnižší od dubna.
  • Analytici poukazují na to, že neúnavný odliv bitcoinů je klíčový jev, který doprovázel bull run vedoucí k dosažení nových maxim.

Zpět na úrovních před pádem ceny

Velká část BTC, odtékajícího začátkem roku z burz, šlo do bitcoinového fondu Grayscale GBTC nebo bylo nahromaděno institucemi... Po cenovém propadu se trend obrátil. Řada obchodníků na krypto trzích si za účelem prodeje posílala bitcoiny na burzy a, jak se později ukázalo, samotný vrchol houfně vyprodávaly bitcoinové velryby. Později se objemy vkladů a výběrů z burz opět převážily na stranu výběrů. Čistý objem převodů se tak přesunul do záporného teritoria.

Glassnode uvádí:

„Na základě 14denního klouzavého průměru zaznamenaly zejména poslední dva týdny poziti vnější návrat k odlivům z burz, a to ve výši ~ 2k BTC za den.”

Advertisement

Čistý objem převodu BTC na burzy / z burz (zdroj: Glassnode)

Závěr

Bitcoiny nadále odtékají z kryptoměnových burz, zatímco cena BTC stagnuje. Pokud jde o DeFi protokoly, ty zaznamenávají opačný vývoj. Během pádu se celková uzamčená hodnota v DeFi snížila, ale nyní opět začíná růst. Data z Defi Llama ukazují, že se celková uzamčená hodnota od 26. června zvýšila z 92 miliard dolarů na aktuálních cca 110 miliard, tedy zhruba o 20 %. Část kapitálu, který odtéka z centralizovaných burz, se tak zřejmě přelévá do decentralizovaných finančních aplikací.

 

Velryby dostaly chuť nakupovat Bitcoin a počet uživatelů kryptoměny trhá rekordy: Willy Woo

Bylo zahájeno tažení proti přístupovým bodům do kryptoměny, říká veteránka z Wall Street

Cenovka Bitcoinu se stabilizuje kolem 100násobku unce zlata, míní top analytik Bloombergu

Po rekordním propadu obtížnosti těžaři Bitcoinu hlásí až 50% zvýšení výnosnosti těžby

Neúspěšná prezidentská kandidátka Elizabeth Warrenová požaduje přísnější ochranu krypto investorů v USA

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.