Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Denně odtéká 2 000 BTC z centralizovaných krypto burz!

Rostoucí odtoky bicoinů z kryptoměnových burz naznačují zvýšené hromadění BTC v rukou investorů a hodlerů. Potenciálně může jít o bullish indikátor pro cenu Bitcoinu.

2 000 BTC denně odteče z burz

  • Počet bitcoinů držených na centralizovaných burzách od konce května trvale klesá a z burz denně odtéká zhruba 2 000 BTC (v současných cenách zhruba 66 milionů USD).
  • Pondělní zpráva on-Chain Week“ on-chain analytické firmy Glassnode uvádí, že BTC rezervy na centralizovaných krypto burzách klesly na úrovně při dosažení ATH (cca 65 000 USD). Jsou tedy nejnižší od dubna.
  • Analytici poukazují na to, že neúnavný odliv bitcoinů je klíčový jev, který doprovázel bull run vedoucí k dosažení nových maxim.

Zpět na úrovních před pádem ceny

Velká část BTC, odtékajícího začátkem roku z burz, šlo do bitcoinového fondu Grayscale GBTC nebo bylo nahromaděno institucemi... Po cenovém propadu se trend obrátil. Řada obchodníků na krypto

trzích si za účelem prodeje posílala bitcoiny na burzy a, jak se později ukázalo, samotný vrchol houfně vyprodávaly bitcoinové velryby. Později se objemy vkladů a výběrů z burz opět převážily na stranu výběrů. Čistý objem převodů se tak přesunul do záporného teritoria.

Glassnode uvádí:

„Na základě 14denního klouzavého průměru zaznamenaly zejména poslední dva týdny pozitivnější návrat k odlivům z burz, a to ve výši ~ 2k BTC za den.”

Čistý objem převodu BTC na burzy / z burz (zdroj: Glassnode)

Závěr

Bitcoiny nadále odtékají z kryptoměnových burz, zatímco cena BTC stagnuje. Pokud jde o DeFi protokoly, ty zaznamenávají opačný vývoj. Během pádu se celková uzamčená hodnota v DeFi snížila, ale nyní opět začíná růst. Data z Defi Llama ukazují, že se celková uzamčená hodnota od 26. června zvýšila z 92 miliard dolarů na aktuálních cca 110 miliard, tedy zhruba o 20 %. Část kapitálu, který odtéka z centralizovaných burz, se tak zřejmě přelévá do decentralizovaných finančních aplikací.

 

NYDIG umožní přijetí Bitcoinu v 650 amerických bankách a družstevních záložnách

Bylo zahájeno tažení proti přístupovým bodům do kryptoměny, říká veteránka z Wall Street

Některým uživatelům burzy Binance zmizely zůstatky. Co se děje? „Funds are SAFU”

Hot DOGE spustil bláznivé fomo, které propuklo v matku všech hypů a podpořil to Dogefather: Příběhy týdne

Neúspěšná prezidentská kandidátka Elizabeth Warrenová požaduje přísnější ochranu krypto investorů v USA

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *