Prapodivná žaloba: Uživatel žaluje Coinbase kvůli “zavádějící” soutěži s Dogecoinem

doge, dogecoin, skrblík, DOGECOINUzlato, meme, memecoin

Poněkud zvláštní důvod k soudu měl uživatel Coinbase, jehož žaloba požaduje po burze více než 5 milionů dolarů.

Když se řekne podivná žaloba

Obecně panuje povědomí, že ve Spojených státech je žalovatelná řada věcí, které by u řady z nás způsobily povytažené obočí. Zatímco v ČR se soud leckdy protáhne na řadu let, USA jsou někdy považovány za místo, které je typické pro nesmyslné žaloby. Známý je například případ americké penzistky paní Liebeck, která žalovala McDonald za to, že se popálila kávou. Tímto sporem si důchodkyně málem vydělala 2,86 milionu amerických dolarů. McDonald se však proti rozsudku odvolal a následně došlo k mimosoudnímu vyrovnání v nižší částce, která pokryla lečbu popálenin 3. stupně i bolestné.

Terrence Dickson z Pensylvánie opouštěl dům, který vykradl. Nepodařilo se mu ale otevřít dveře garáže, protože se porouchal zámek. Spojovací dveře do domu si zaklapl a domácí byli na dovolené. Terrence zůstal osm dní v garáži, kde přežil jen díky zásobě Pepsi a pytlů psích granulí. Od vlastníka domu pak prý zloděj vysoudil za duševní újmu v přepočtu 12 milionů Kč, ačkoli více zdrojů uvádí, že ve skutečnosti se tento ani řada dalších případů nikdy nestala…

Coinbase u soudu kvůli zavádějící soutěži

První den, kdy byl Dogecoin k dispozici k obchodování na Coinbase, 3. června 2021, společnost rozeslala uživatelům e-maily se soutěží s nápisem „Obchoduj Doge, vyhraj Doge.“ E-mail obsahoval podrobnosti o tom, jak vstoupit do loterie prostřednictvím obchodování, odkaz na samostatnou stránku “pravidla a podrobnosti“, atd. K účasti bylo údajně potřeba odevzdat na indexovém lístku jméno, adresu, e-mailovou adresu, telefon a datum narození zákazníka.

V právním dokumentu navrhovatel David Suski uvedl, že byl podvodem přiveden k obchodování Dogecoinu se 100 dolary, za vstup do nabídky loterie v hodnotě 1,2 milionu dolarů na Coinbase. Žaloba tvrdí, že Coinbase u vedla účastníky v omyl tím, že jim nesdělila, že pro účast není potřeba zobchodovat DOGE za 100 USD. V dokumentu žalobce tvrdí, že kampaň propagující loterii byla zavádějící, protože každý mohl vstoupit zdarma zasláním indexové karty s požadovanými informacemi.

Advertisement

Dále tvrdí, že reklama na loteriI byla navržena tak, aby „oklamala a zmátlažalobce a další zákazníky při obchodování s dogecoiny v hodnotě 100 $, aby se kvalifikovali pro vstup. Dokument také uvedl, že pokud by reklamy byly vyjasněny ohledně možnosti 100% bezplatného vstupu, žalobce by společnosti Coinbase nedal 100 $ nebo nezaplatil provizi za obchod za získání dogecoinů, protože nějaké DOGE již měl. V hromadné žalobě se uvádí:

“Jediným důvodem, proč se žalobce zavázal koupit více dogecoinů od společnosti Coinbase, bylo to, že ho společnost vedla k přesvědčení, že je to nezbytné pro vstup do loterií společnosti Coinbase za 1,2 milionu dolarů.”

Žaloba nyní po Coinbase za požaduje astronomickou náhradu škody ve výši více než 5 milionů dolarů jménem žalobce Suskiho a údajně také milionů dalších uživatelů Coinbase.

 

Soudce vynadal žalobcům, že mu nabídli lekci základů kryptoměn, v probíhající kauze BitMEX

Bylo zahájeno tažení proti přístupovým bodům do kryptoměny, říká veteránka z Wall Street

Binance zastavila bankovní převody v eurech – dostala se do hledáčku evropských regulací a čelí hromadné žalobě

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Nebezpečný kapitalismus pro všechny! Zakladatel Dogecoinu kritizuje kryptomarket a žerty šly stranou

Kryptoměny vytvářejí rovné příležitosti pro každého: Brian Armstrong reaguje na kritiku Jacksona Palmera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.