Příliv miliardy USD do ETH; Studie Fidelity potvrzuje vysokou poptávku; Grayscale “100%” vydá ETF: Zprávy z institucí

wheel, kolo, centryfuga, kolotoče, zábavní park

Instituce byly považovány za jeden z hlavních tahounů jarního bull runu, který dopravil kapitalizaci kryptoměn na 2,5 bilionu dolarů. Kryptotrh již není jen o malých hráčích a mocných velrybách, ale chtě nechtě vnímáme příchod gigantů, kteří dokážou výrazně zahýbat trhem, byť obvykle obchodují tak, aby přímý vliv na cenu co možná snížili.

Příliv miliardy USD do ETH

Správce digitálních aktiv CoinShares říká, že institucionální poptávka po Ethereu v letošním roce nabrala na obrátkách. Příliv instituciálního kapitálu do top altcoinu se blíží hranici 1 miliardy dolarů. Konkrétně podle jejich nové týdenní zprávy finanční instituce od začátku roku 2021 získaly ETH v hodnotě přibližně 973 milionů USD. CoinShares rovněž konstatuje, že Ethereum již třetí týden po sobě zaznamenává čistý příliv, tentokrát celkem přes 11 milionů dolarů.

Ethereum zaznamenalo svůj třetí po sobě jdoucí týden přílivu, přičemž příliv z minulého týdne činil celkem 11,70 milionu dolarů. To přináší meziroční příliv téměř 1 miliardu dolarů.“ 

Studie Fidelity potvrzuje vysokou poptávku

Podle agentury Reuters společnost Fidelity Digital Assets v novém průzkumu zjistila, že sedm z deseti institucionálních investorů očekává, že v budoucnu budou investovat do digitálních aktiv. Průzkum hodnotil odpovědi od řady investorů, včetně jednotlivců s vysokým majetkem a zajišťovacích fondů, jakož i místních rodinných kanceláří a finančních poradců. Studie, kterou provedla Coalition Greenwich jménem společnosti Fidelity Digital Assets, také ukázala, že z 1100 investorů, kteří se zúčastnili průzkumu v období od prosince do dubna, více než polovina tvrdila, že již vlastní digitální aktiva.

Nedávná studie administrátora fondů se sídlem v Amsterdamu, společnosti Intertrust, potvrzuje, že na kryptotrhy by mohla proudit mohutná přílivová vlna kapitálu ve výši 312 miliard dolarů, protože zajišťovací fondy přidělují větší procenta do kryptoměn. 

Grayscale “100%” vydá ETF

Šéf kryptoměnového investičního gigantu Grayscale věří, že USA odděluje od jejich prvního burzovně obchodovaného bitcoinového fondu (ETF) jen vlásek. Podle něj je otázkou času, než se ETF v USA schválí. Regulační orgány v současné době zvažují 13 žádostí o ETF a USA zaostávají za sousední Kanadou, pokud jde o to, aby jim daly zelenou.

Advertisement

Generální ředitel společnosti Grayscale Sonnenshein hovoří o pouhém “dozrávání” a říká, že firma Grayscale je „stoprocentně odhodlána“ transformovat svůj bitcoinový produkt, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), na ETF, jakmile budou splněny podmínky. Právě zmíněné dozrávání podkladového trhu je podle Sonnensheina poslední fáze toho, co si myslíme, že regulační orgány potřebují k tomu, aby tyto typy produktů schválily a poskytly investorům ochranu, kterou hledají.“

Ethereum London, Berlin a Shanghai forky a jejich role pro ETH 2.0 Serenity

Latinská Amerika zažehla bitcoinové hnutí, ale Spojené státy s Čínou by mohly zahájit útok: Příběh týdne

Falešný Ledger vám příjde poštou; Miami nabídne čistou energii těžařům; Světová banka nepomůže Salvadoru: Příběhy týdne

Dopadl již negativní sentiment krypto Twitteru na dno propasti?

Co tlačí cenu Bitcoinu dolů a proč spadla pod 30 000 dolarů?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.