Nová regulace akciových tokenů se blíží, říká předseda SEC Gary Gensler

sec, komise, sec, clayton, regulátor, cenné papíry, burzy,

Podle předsedy SEC Garyho Genslera se pro krypto trhy blíží další pravidla, na kterých pracuje americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC).

Gary Gensler oznámil nadcházející regulace tokenizovaných akcií

  • Ve svém projevu na American Bar Association Derivace a futures Law výboru SEC předseda Gary Gensler oznámil nadcházející změny pro swapy založené na akciích.
  • Cílem regulace, která ma přijít v průběhu příštího roku, je zvýšit transparentnost a snížit riziko pro trh.
  • Mezi nové požadavky, které údajně vstoupí v platnost v listopadu, patří nová ochrana protistrany, požadavky na kapitál a marži, interní řízení rizik, dohled a dodržování předpisů, potvrzení obchodu a postupy vedení záznamů a hlášení.
  • Kromě toho nedávno proběhlo zveřejnění dokumentu, na kterém se podílela SEC, a jenž si klade za cíl navrhnout regulace, které zkrotí stablecoiny podložené americkými dolary.
  • V pondělí se navíc jednání pracovní skupiny prezidenta pro finanční trhy o předpisech pro stablecoiny shodlo, že očekávají vydání doporučení pro tyto předpisy v nadcházejících měsících.

Gensler uvedl:

„Požádal jsem proto zaměstnance, aby zvážili způsoby, jakými můžeme nadále zvyšovat transparentnost a snižovat rizika prostřednictvím našich nevyužívaných orgánů, zejména pokud jde o SEF založené na cenných papírech a hlášení pozic.”

Akciové tokeny

Nová pravidla se budou vztahovat také na kryptoměny. Konkrétně na ty, které jsou podloženy cennými papíry.

Nenechte se mýlit: nezáleží na tom, zda se jedná o akciový token, token se stabilní hodnotou krytý cennými papíry nebo jakýkoli jiný virtuální produkt, který poskytuje syntetickou expozici vůči podkladovým cenným papírům. Na tyto platformy – ať už v oblasti decentralizovaných nebo centralizovaných financí – se vztahují zákony o cenných papírech a musí fungovat v rámci našeho režimu cenných papírů.”

Advertisement

Gensler uvedl, že SEC využije všechny nástroje, které mají, k zajištění ochrany investorů v těchto případech.

 

 

FED a Yale se podíleli na dokumentu, který navrhuje 2 regulační rámce pro “zdivočelé” stablecoiny

Bylo zahájeno tažení proti přístupovým bodům do kryptoměny, říká veteránka z Wall Street

Institucionální fond Grayscale Large Cap Fund (GDLC) je nyní registrován u SEC

BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny zatímco spíte

BTC a altcoiny v korekci po kritice Janet Yellenové! Ministryně financí, kterou si zvolil Joe Biden, chce zničit kryptoměny

Prapodivná žaloba: Uživatel žaluje Coinbase kvůli “zavádějící” soutěži s Dogecoinem

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.