Kraken: Taproot vytváří půdu pro masivní inovace a přijetí Bitcoinu

korelace, kolečka, Bitcoin, zlato, aktiva, invetoři, hodl, týdeník

Aktualizace Bitcoinu naplánovaná na listopad je „jednou pro věky,“ říká kryptoburza Kraken. Řeč je o upgradu Taproot.

Taproot je nejvýznamnější update Bitcoinu

Taproot je formálně obsahem návrhu BIP 341 a jako takový má být po úspěšném schválení sítí implementován v listopadu 2021 formou soft forku (zpětně kompatibilní update). Má za úkol zajistit větší soukromí v bitcoinových transakcích, přičemž nastavené podmínky na vstupu již nebudou odhaleny na výstupu. V praxi to zahrnuje vylepšení řady zajímavých možností nastavování podmínek pro transakce, přičemž po dokončení by se taková transakce navenek neměla lišit od ostatních transakcí bez speciálních podmínek.

Kraken o aktualizaci hovoří v souvislosti také se dvěma souvisejícíma navrhama, BIP340 Schnorr a BIP 342 Tapscript, které jsou součástí celého rámce upgradu. Jedná se o první velkou aktualizaci Bitcoinu od Segregated Witness (SegWit; BIP 141 – 145) z roku 2017, který přinesl řadu změn zaměřených nejen na škálovatelnost a ulehčil bitcoinovým peněženkám.

V nejnovější zprávě Kraken Intelligence burza vysvětluje, že Taproot – který se skládá ze tří návrhů na vylepšení bitcoinů (BIP) – přepracuje několik aspektů největší světové kryptoměny podle tržní kapitalizace.

„Taproot podstatně zlepšuje soukromí uživatelů, škálovatelnost sítě a zaměnitelnost všech bitcoinů. Uživatelé budou mít levnější transakční poplatky, možnost provádět multisig (multi-signature) transakce a vytvářet komplexní inteligentní smlouvy se stejnou účinností, nízkými poplatky a ochranou soukromí jako transakce s jedním sig.

Taproot je pravděpodobně dosud nejvýznamnějším upgradem Bitcoinu, vytváří půdu pro masivní inovace a přijetí.“

Burza připomíná význam Taprootu

Kryptoburza říká, že jen málokdo chápe potenciální dopad upgradu Taproot, jako je zvýšení soukromí uživatelů BTC. Jeho nasazení by pak mohlo připravit cestu pro novou éru Bitcoinu.

„Vylepšené výhody soukromí a efektivity transakcí Taproot jsou dvě strany téže mince. Upgrade bude znamenat, že nebudou odhaleny podrobnosti o nevyřízených výdajových podmínkách uživatele, což má za následek lepší soukromí při transakcích v síti a menší zatížení dat na blockchainu. […]

Nadcházející aktualizace Taproot je důležitá nejen z hlediska technických změn, ale také z hlediska procesu implementace. Někteří se domnívají, že Taproot nastaví operační základ pro to, jak budou v nadcházejících letech implementovány upgrady bitcoinových protokolů.“

Závěr

Jelikož král kryptoměn nemá žádný marketingový tým, je na uživatelích, aby se vzájemně informovali o novinkách. V souvislosti s nadcházející bitcoinovou aktualizací se této role zhostila mimo jiné kryptoburza Kraken. Ta říká, že Taproot je velký krok do budoucnosti hlavní kryptoměny BTC.

 

2mld. $ BTC transakce za 80 centů; Spotřeba energie již překonala 2020; Fidelity lobbuje za NFT: Zprávy z Bitcoinu

Hardwarová peněženka nemusí být tak bezpečná, jak si myslíte, říká konkurent výrobců Trezor a Ledger

Američtí demokraté navrhují, že jsou kryptoměny cenné papíry, což má přinést o 16,78 mld. USD více daní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.