Bitcoin zaklepal na dveře 42 tisíc USD: Důležitá rezistence + budoucnost trhu podle Willyho Woo

dveře, vrata, ztratil bitcoin, ztracené, místo, backdoor, šedá,

Bitcoin uzavřel zelený červenec otestováním 42 tisíc dolarů. Začátek srpna je ve znamení korekce předchozího oživení a neúspěšného pokusu otevřít dveře k dalšímu růstu, protože rezistence zatím zůstává nepokořená. Pokud jde o aktuální stav, Willy Woo považuje úroveň 42 000 $ za klíčovou oblast, kterou je třeba prolomit, než BTC může začít růst na 50 000 – 60 000 $.

Bitcoin zaklepal na dveře 42tisícovky

Měsíční graf Bitcoinu zaznamenal zelenou svíčku za červenec. Minulý měsíc BTC uzavřel na přibližně 31 500 USD, přičemž došlo i na pokus o prolomení 42 tisíc, kam si graf sáhl knotem. Zaklepání na dveře zmíněné rezistence přišlo i v rámci čerstvě otevřené srpnové svíčky, nicméně nyní, po odmítnutí, se cena hlavní kryptomněny opět podívala pod 40 tisíc dolarů. Řečí traderů se nyní bude lámat chleba a následující měsíce rozhodnou o tom, kam se trh vydá, protože nyní není úplně snadné určit, zda byl propad z cca 65 tisíc dolarů jen další korekcí, nebo začátkem dlouhodobého downtrendu.

BTCUSD Bitstamp (zdroj: TradingView)

Bude se historie kryptoměn opakovat?

Široce sledovaný analytik Willy Woo říká, že obchodníci s bitcoiny by neměli očekávat, že současný tržní cyklus skončí podobně jako bull run 2013. Woo říká, že kryptoprostor má „cyklický otisk,“ ve kterém se obchodníci příliš dívají na minulé bull runy, aby načasovali či predikovali ten současný. On-chain analytik naráží na krach v polovině cyklu v roce 2013, kdy vlajková kryptoměna klesla téměř o 80 %, než prolomila nová maxima. Podle něj se očekávání podobného scénáře nemusí naplnit.

Začínám si myslet, že se to nestane. Vlastně se přikláním k tomu, že to nebude podobné čemukoli. Myslím, že dosáhneme konce letošního roku a je docela pravděpodobné, že nedojde k plnohodnotnému medvědímu trhu, jaký jsme viděli v předchozích cyklech, a pak lidé začnou mluvit o teorii prodlouženého cyklu.”

Analytik však sám již nyní hovoří o teorii určitého náhodného růstu ve vlnách, který budou doprovázet méně dramatické vrcholy a kratší medvědí cykly.

Myslím, že tahle věc bude jen bláznivě putovat kolem poptávky a nabídky a půlení bude mít menší dopad. A možná má Michael Saylor pravdu: žádný vrchol neexistuje. Prostě se to pořád toulá a objevuje. Mohlo by dojít k věcem, které jsme právě zažili, k mini medvědím sezónám.”

Advertisement

Závěr

Zatímco se na trhu s Bitcoinem rozhoduje o dalším vývoji, on-chain analytik Willy Woo hovoří o budoucí povaze kryptomarketu. Podle něj bychom mohli zaznamenat zásadní změnu chování trhu, přičemž se zmírní extrémy, sníží vliv halvingu a cyklus rozdělí na kratší sezóny tvořící dlouhodobý směr. Analytik také poukázal na to, že obchodníci predikující na základě vzorců z minulosti se budou mýlit.

Denně odtéká 2 000 BTC z centralizovaných krypto burz!

On-Chain Data naznačují, že Bitcoin vyletí na 157 000 $ po konsolidaci: Willy Woo

Dopadl již negativní sentiment krypto Twitteru na dno propasti?

Co tlačí cenu Bitcoinu dolů a proč spadla pod 30 000 dolarů?

Odliv bitcoinů z burz za miliardu USD měsíčně provázel výlet pod 30 tisíc dolarů, kde se BTC dlouho neohřál

Amazon popírá zprávu o přijetí Bitcoinu a poslal cenu zpět pod 40 tisíc USD

#57: První sobotní souhrn kryptonovinek po halvingu |SPPN

Německé právo, které umožňuje institucionálním fondům držet kryptoměny, vstupuje v platnost 2. srpna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.