Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Německé právo, které umožňuje institucionálním fondům držet kryptoměny, vstupuje v platnost 2. srpna

Dnes vstupují v platnost nové zákony, které upravují německé Spezialfondy. Může to znamenat příliv stovek miliard dolarů do kryptoměn.

Nová legislativa v Německu

Počínaje 2. srpnem 2021 je v Německu legislativně umožněno institucionálním fondům držet až 20 % svých aktiv v kryptoměnách. Novinka může vytvořit půdu pro širší mainstreamové přijímání Bitcoinu a dalších kryptoaktiv národními penzijními fondy. Zákon, který nabyl účinnosti v pondělí, umožnil takzvaným Spezialfonds vložit až 20 % podílů do kryptoměn. Jak informoval Bloomberg, tyto speciální fondy, ke kterým mají přístup pouze institucionální investoři, jako jsou penzijní společnosti a pojišťovny, v současné době spravují zhruba 1,8 bilionu eur (2,1 bilionu dolarů).

Tim Kreutzmann, který pracuje pro německou asociaci investičních fondů BVI, uvedl, že většina fondů zpočátku pravděpodobně udrží své pozice v kryptoměně hluboko pod hranicí 20 %, přičemž vysvětlil:

Na jedné straně mají institucionální investoři, jako jsou pojišťovny, přísné regulační požadavky na své investiční strategie. A na druhé straně musí také chtít investovat do kryptoměn.“

Posun akceptcace

Nové pravidlo v Německu představuje důležitý vývoj v tom, jak němečtí zákonodárci upravují digitální aktiva. Zákon byl schválen v červenci a navazuje na předchozí kryptopřátelské zákony v sousedním státě. Již počátkem roku 2020 zde například vstoupila v platnost regulace, která německým bankám umožnila poskytovat krypto custody služby, držet a zprostředkovávat kryptoměny svým zákazníkům.

Německý federální úřad pro finanční dohled, lépe známý jako BaFin, nicméně nadále nabádá k opatrnosti, pokud jde o investice do digitálních aktiv. 

Závěr

Německo poprvé zahájilo komplexní blockchainovou strategii v roce 2019 a prosazovalo 44 opatření k přijetí, která mají být realizována do konce roku 2021. Nový přístup k blockchainu a kryptoměně také zavedl opatření, která investorům usnadní přístup k digitálním investicím. Speciální fondy nyní mohou držet až 20 % aktiv v kryptoměnách, což představuje až 415 miliard dolarů.

Země se také stala vedoucím trhem pro kryptoměnové produkty obchodované na burze – ETP. Jak uvedl Cointelegraph, vydavatel investičních produktů 21Shares uzavřel partnerství s německou makléřskou společností Comdirect a poskytuje téměř 3 milionům zákazníků ETP zaměřené na kryptoměny.

40 německých bank chce poskytovat Bitcoin a krypto skladování

Kryptovelmoc? Navrhovaný zákon chce posunout Německo směrem k digitalizaci cenných papírů

Bitcoin a kryptoměny jsou nyní v Německu oficiálně klasifikovány jako finanční nástroj

Deutsche Bank: Kryptoměny nezničí hotovost! Dinosaurus zatím přežije

BlockFi recenze: Nabízí úroky z vložených kryptoměn [aktualizace 2022]

Pozor! Jedna americká senátorka je na válečné stezce proti kryptoměnám a “super kodérům”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *