Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

40 německých bank chce poskytovat Bitcoin a krypto skladování

Nedávno přijatý zákon vede desítky bank v Německu k žádosti o možnost poskytování krypto custody služby. Banky chtějí otevírat kryptoměnové účty!

Crypto custody na vzestupu

Krypto custody jsou služby zprostředkovaného držení kryptoměn. Kryptohodler koncem listopadu 2019 informoval o novém zákonu, který v Německu vyvolá změny u bank a jimi poskytovaných služeb. Ze zprávy vyplývalo, že německé finanční instituce budou moci od roku 2020 nabízet svým zákazníkům online bankovnictví společně s cennými papíry, jako jsou akcie a dluhopisy, a rovněž s kryptoměnami.

Šlo o prováděcí zákon páté evropské směrnice o praní špinavých peněz, která vstoupila v platnost 1. ledna. Aktualizovaný zákon zahrnuje kryptoměnové služby a dává bankám povolení nakládat s Bitcoinem, Ethereem a dalšími kryptoměnami stejně, jako s akciemi nebo dluhopisy, a tedy také nabízet custody služby.

Tento zákon definuje kryptoměnu jako:

„digitální reprezentaci hodnoty, která není vydána nebo zaručena centrální bankou nebo orgánem veřejné správy, nemusí být nutně spojena s legálně zavedenou měnou a nemá právní status měny nebo peněz, ale je přijímána fyzickými nebo právnickými osobami jako směnný prostředek a lze ji převádět, ukládat a obchodovat elektronicky.“

Tip: Co je custody a jaké to má výhody

40 bank chce začít

Desítky německých bank a licencovaných finančních institucí již na základě nové regulace žádají o povolení nabízet nákup, prodej a skladování mincí a tokenů po boku akcií a dalších aktiv. Zatím není jasné, které konkrétní banky to jsou, nicméně Frank Schäffler, člen německého parlamentu, uvádí:

„Vysoká poptávka po licencích na krypto custody ukazuje, že společnosti stále více přijímají technologii blockchain, ale je to také výsledkem nové legislativy.“

Závěr

Pokud budou žádosti o licence úspěšné, bude řada německých bank jménem svých zákazníků ukládat bitcoiny a další kryptoměny. Jak dobře se bankám v této snaze povede a jak moc to bude důležité pro další masovou akceptaci kryptoměn, to ukáže až čas. Jisté je, že pokud tyto služby zaznamenají úspěch, tak by se trend měl začít šířit i do dalších zemí.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále

HODL | Pozor na trading! Proč 95 % Bitcoin traderů prohraje a ztratí své peníze?

Zdroj:
https://www.trustnodes.com

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *